יום שני, 31 באוגוסט 2015

WONFES 2015- ביקורות ורשמים


WONFES 2015- ביקורות ורשמיםWonder Festival  הוא אירוע שבו מוצגים צעצועי אספנים וערכות של פסלים (מסדרות מאנימה) להרכבה. האירוע מתרחש בטוקיו, איך לא, וחל פעמיים בשנה: קיץ וחורף. בד"כ זה האירוע הכי פחות אהוב עליי, אך מאחר ו-SDCC השנה היה כושל לחלוטין, מצאתי אותו יותר מוצלח. רוב הדברים שמוצגים הם פסלים, או כמו שאני מגדירה זאת: גושי פלסטיק חסרי מעש. אני אסקור בסך הכל 6 חברות, בהחלט מספר נמוך לעומת SDCC.


תחילה אני אעסוק בחברה Max Factory, וליתר דיוק בקו דמויות הפעולה שלה פיגמה. לא מזמן עשיתי ביקורות על אחת הפיגמות שלי וכידוע לכם, יש לי יחס אמביוולנטי לפיגמות. מצד אחד העתק נאצי של דמויות ומצד שני שבריריות של פורצלן. כמו תמיד רוב הדמויות של פיגמה הן למעשה נערות בתלבושת בית ספר מאנימות מטופשות-_-.  עליי לציין שאת חלק מהדמויות אין לי שום דרך לזהות מאחר והכל כתוב ביפנית, עימכם הסליחה. היו דמויות פעולה ממשחקי וידיאו והאלק מהנוקמים. בדמויות הפעולה שמצאו חן בעיני היו נערה בתלבושת בית ספר עם צמה שחורה וכלי נשק מקאנטי קולקשיין(כמדומני), מעין איש בחליפת ציפור אפורה ומבריקה*-*(פלסטיק מבריק, בטח שכבת ציפוי>_>), נער בשם שירו אמיה מפייט/סטיי נייט בחליפת בית ספר וגרסה חדשה של אב-טיפוס בת (דמות בצבע עור שאפשר לעצב). עוד דמויות פעולה מענייינות שראיתי, מוטוקו קוסאנאגי מרוח רפאים במעטפת (ghost in the shell) של הסדרה ולא מהסרט המקורי:( וגם יוגי הו וסאקורה לוכדת הקלפים, הו הנוסטלגיה. נראה כי נהייתה עדנה לסדרות אנימה משנות התשעים/תחילת שנות האלפיים. אני אשמח אם יוציאו פיגמות לקינו מקינו נו טאבי, לליין מ- serial experiments lain, ויותר מכל לשינג'י וקאורו מהסדרה המקורית של אוונגליון. מיצג נחמד, אך אין הרבה דברים שאני אוהבת.                                                                    מי אתה איש ציפור מוזר ? האם אתה משתייך לאנימה דבילית?!
                                     קוטובוקיה (kotobukiya), הידועים בתור פס חרושת לפסלים. יש להם גם קצת דמויות פעולה. שני קוים מוצגים בכנס; frame arms girl ו-Phantasy Star. פריים ארמס גירל הוא קו שנעשה ככל הנראה בהשראת בוסו שינקי (busou shinki) הזכור לטוב. מדובר בדמויות של בנות לוחמות עם שיריון/חלקי רובוט של מכה. הקו הזה נראה כמו חיקוי חיוור לבוסו שינקי, אין לו ולו חצי מהיצירתיות של בוסו שינקי. הדמויות היחידות שאהבתי היו חיילות בצבעי לבן שחור עם קסדות שונות שמזכירות במקצת סטורמטרופר, אך לא מספיק כדי שאתעב אותם (תופתעו לדעת דווקא פעם הערכתי מאוד את העיצוב דמויות שלהם ושל דארת' ויידר עד שראיתי אותם טריליון פעם בכל חור אפשרי). פנטסי סטאר הוא קו של ערכות של דמויות פעולה המבוסס על משחק פעולה אונליין, הדמויות שהופיעו בתצוגה שייכות למשחק ההמשך, פנטסי סטאר 2. העיצוב שלהם הפעם מעניין ולא שגרתי, אך הוא לא יפה בעיני וגם אי אפשר להעמיד אותן לללא מעמד:/.

                                                                                   לעולם לא תהיי מגניבה כמו בוסו שינקי!


קאיודו (kaiyodo) החברה שייצרה את קו דמויות הפעולה revoltech. רוולטק היה קו של דמויות פעולה שהתחרה זמן מה עם פיגמה, הדמויות שלהן היו מבוססות על סדרות וסרטי אנימה, סרטי מפלצות יפנים, סרטים מערביים כמו החייזר (הנוסע השמיני?) , צעצוע של סיפור 2 ואפילו דמויות של פסלים בודיהיסטים. לרוולטק היה העתק פחות מדויק של דמויות אנימה מאשר פיגמה, אך הוא היה הרבה יותר מגוון ומעניין. לאחרונה הם מכרו צעצועים שנחשבים לטובים/פופולריים ביותר שלהם בשם המורשת של רוולטק. לכן חשבתי שהקו בוטל לחלוטין, אך התברר שהם עושים עדיין דמויות פעולה, רק לא באותה כמות שהייתה בעבר. בתצוגה היו שתי דמויות קטנות מאנימה הנקראת Blood Blockade Battlefront, דמויות מיניאטוריות של רובוטים בעיצובים מקוריים של החברה^^, שלד בשיריון סמוראי*קול* , שלד עם משקפת ורובה צבאי*גם קול*, אסטרונאוט מוזר ומה שהכי אהבתי היה סוס. אמנם הסוס שלהם לא חלק כמו של הפיגמה, אך הוא נראה מגניב , כמו כן אני אוהבת יותר את החיבורים של רוולטק (יש שני דמויות של רוולטק בבעלותי, אעשה עליהם ביקורת בהזדמנות), הם עושים רעש של קליק^^. אני מקווה שהסוס הכסוף הוא לא רק אב טיפוס והם ימכרו אותו, אני מתכננת לפסל לו חד קרן ולצבוע לו את העיניים באדום ואז הוא יהיה חד קרן מרושעD:!זה סופו של כל סמוראי^^


אני אעשה ממך חד קרן מרושעXD!לבאנדאי (bandai) היה מיצג מרשים. מאוד מעניין אותי לדעת איך מרגישים דמויות הפעולה שלהם לאספנים, האם שבריריים או עמידים? מאחר והיה לי ניסיון טוב עם פנתרו, יש לי ציפיות גבוהות. הקו של דמויות הפעולה שלהם לאספנים נקרא S.H.Figuarts. דמויות הפעולה הפחות מעניינות שראיתי היו בנות בחליפות עם חצאית קצרה של כוהנת דת יפנית וחלקי מכה מאחוריהם ממשחק הוידיאו קאנטי קולקשיין ועוד שתי בנות משם, בנות בסגנון איידול (כוכבות הפופ/דוגמניות של היפנים-_-) מאנימה מפגרת, סיילור מון, סאקורה לוכדת הקלפים, ודמויות מהנוקמים, כי יש מחסור חמור בצעצועים של הנוקמים-_-. הצעצועים שכן אהבתי: דמויות פעולה מהסדרה ראנמה וחצי (סדרה מטומטמטת אל תתקרבו אליה), הן נראו נחמד. אם לצעצוע של שאמפו לא היה מחובר הסינר כחלק בלתי נפרד, הייתי רוצה אותה. ראנמה וחצי היא סדרת מנגה מהיוצרת רומיקו טאקשי שיצרה את אינויאשה הנוסטלגית. באנדאי הצליחו ליצור העתק מדויק של האנימה, ולכן אני רוצה שיעשו גם דמויות פעולה מהאנימה של אינויאשה*-*. אני אשמח לקבל את סאשומארו וקוהאקו במיוחד^^. הוצגו שם גם דמויות פעולה מאנימת מאהו שוג'ו מפגרת, אך הייתה דמות אחת שאהבתי את העיצוב שלה, היה לה קוקו צדדי סגול ארוך ושמלה כחולה קצרה עם מגפיים ארוכים. יש לה גיטרה מטופשת במקצת, יכול להיות שאשיג אותה. גולת הכותרת היא ברוס לי*-*! רציתי להזמין אותו כשניתנה האפשרות שישמרו לך אחד (מה שנקרא Pre-order, כלומר אתה משלם על צעצוע מבעוד מועד לפני שהוא באמת יוצא, או כמו שאני קוראת לזה גזילה זמניתP:). אך לצערי הרב פיספתי;_; , הפעם אני אתכונן ואראה בדיוק מתי זה יוצא לפי השעון ביפן><! אני מתארת לעצמי שהוא יהיה כל כך פופלרי שימכרו אותו בשלוש נגלות.


מגיע לברוס לי שתי תמונות, הוא עד כדי כך מגניב*-*!


אוביטסו (obitsu) , היא אחת חברות הצעצועים האהובות עליי^^. הם בעיקר מייצרים גופי בסיס וראשים בשביל עיצוב אישי (custom toys) ומדי פעם סטים שלמים של בובות. בתצוגה הופיעו 5 בובות בגודל 50 ס"מ, שלושה מהם היו לבושות בסגנון לוליטה, אחת בתלבושת ביה"ס והשנייה בקימונו מודרני. לאחת מהן היה ראש חדש של דמות שהן עיצבו, הוא היה ממש יפה ויש לו עיניים צרות. בתצוגה הופיעה בובה בגודל 150 ס"מ 0_0...הם הוציאו אותה לפני כמה שנים, אני חושבת שהשימוש הכי טוב עבורה הוא לחלון ראווה של חנות בגדים. אני לא הייתי מבקרת בבית של אדם פרטי שהבובה הזאת בבעלותו, זה היה מפחיד0_0. היו גם שתי בובות קטנות בגודל 11 ס"מ, הן חמודות. החידוש המהותי שהיה בתצוגה הוא גרסה חדשה ואסתטית לגוף בגודל ברבי בערך. לעניות דעתי זה היה מיותר, אני חושבת שהגופים שלהם בקנה מידה של 1/6 מספיק טובים, במקום זה הם היו צריכים להוציא גרסה חדשה לגוף של הבן בגובה 55 ס"מ, לאור העובדה שנכנס מתחרה חדש, smartdoll שעומדים להוציא בובה של בן בגובה 60 ס"מ. הגוף של 55 ס"מ מיושן ואין לו ארטיקולציה טובה כמו לבת בגובה 50 ס"מ.

C14d1a8cd9d034fcaec60ff4ccd3271b66edef1857a38e4235a61fab3cc096b8
Azone היא חברת שמייצרת בובות אופנה לאספנים. בעבר הם הסתמכו רק על הגופי בסיס של אוביטסו וכעת יש להם גופים משלהם. בתצוגה היו בובות בגובה 50 ס"מ (הגוף שייך לאוביטסו) שמבוססות על דמויות אנימה, אך הן לא היו מעניינות. היייתה בובה אחת של דמות אנימה בתלבושת בית ספר בגובה של ברבי בערך. היו בובות נוספות  בסביבות הגובה של ברבי, הן היו מקוריות של azone עם לבוש בסגנון אופנת רחוב יפנית-לוליטה. הכי אהבתי מהם את זו שלבשה שמלה אדומה והיה לה תיק בצורת ספר. היו גם בובות בגודל של פיגמה; היו שלושה חמודות  עם מבנה גוף קרטוּני בלבוש משרתת-_-, וגם כאלה עם פרופורציות "רגילות"(דומות לשל פיגמה) וככל הנראה מבוססות על משחקי וידיאו. הדבר הכי מגניב ונפלא בתצוגה היה גופי בסיס של בובות בגודל של פיגמה עם ארטיקולציה כמעט זהה, זה הגודל הכי קטן שיכול להיות לבובות אופנה ועוד עם תזוזה רבה*-*! מחכה בקוצר רוח שימכרו אותם עם ראשים לעיצוב בנפרד. 


אלה כל החברות שעניינו אותה השנה ב-wonfes. היה נחמד מאוד השנה, אם כי תמיד יחסר לי בוסו שינקי שבוטלו לפני 3 שנים ואפילו לא השגתי אחת;_;. אני אעשה ביקורת גם על ה-Wonder Festival שיהיה בחורף^^.


התמונות לא שייכות לי, הן נלקחו מהאתרים-neko magic, figure.fm. עליי להזהיר כי אתרים אלו מכילים גם תכנים שאינם מתאימים לילדים קטנים!אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה