יום שישי, 28 באוגוסט 2015

ביקורת על דמות פיגמה: דרוסל


ביקורת על דמות פיגמה: דרוסלפיגמה (figma) הוא קו של דמויות פעולה לאספנים המיוצר ביפן. הפיגמות יצאו לראשונה בשנת 2008, מרבית הדמויות הן בנות מסדרות אנימה מטופשות, כאשר מדי פעם יוצאים גם דמויות של בנים, דמויות מסרטים/משחקי וידיאו ואף דמויות פעולה שמבוססות על אישים מפורסמים, כגון מייקל ג'קסון. בין ההוצאות הפחות שגרתיות שהיו להם עד כה, יצאה סדרה שמבוססת על פסלים קלאסיים מפורסמים כמו האדם החושב, וצעצוע ריאליסטי של סוס בעל מפרקים. הפיגמות ידועות בזכות הההעתק המדויק של הדמויות שהן מבוססות עליהן ומערכת מפרקים ייחודית. הפיגמה שאעשה עליה ביקורת היא דרוסל (Drossel) - דמות מסדרת אנימה באנימציית CGI שנעשתה בשיתוף פעולה עם דיסני. כמו רוב הצעצועים שלי, לא אכפת לי מהמקור של הצעצוע, והשגתי אותה בגלל עיצוב דמות מוצלח.

כבכל פעם, נתחיל בקופסא
 בשונה מקופסאות של צעצועי ילדים/פליי ליין, קופסאות של צעצועי אספנים נוטות להיות יותר מינימליסטיות ונקיות, כמו כן, הרבה יותר קלות לפתיחה - בלי כל חוטי הפלסטיק/מתכת שהופכים את הפתיחה לסיוט והורסים את הקופסא. אני מאוד אוהבת את הקופסא הזאת, אפשר גם להשתמש בה לאחר השימוש כדי לקחת/להעביר את הצעצוע בבטחה.


דרוסל
                               

                                       

                                       

אני אוהבת את העיצוב של דרוסל, הוא נע היטב בין ריאליסטי לקרטוּני, הוא בעל מראה נקי ומינימליסטי בהתאם לסגנון העתידני של שנות ה-2000. המפרקים לא שוברים כלל וכלל את הפיסול ונראים חלק טבעי מהדמות. זה הרעיון של הפיגמות, אם כי במקרה של דרוסל שהינה רובוטית הביצוע מושלם. כפי שראיתם בתמונות של הקופסא, לדרוסל יש סוגים שונים של שיער/קסדה להחלפה אותם אני עומדת להדגים כעת.


קודם כל נתחיל בקסדה הענקית והמסוגננת.
על אף שאני אוהבת את העיטור של הפרחים מאחורי הקסדה, היא האופציה הכי פחות מוצלחת בעיני מכל השיער/קסדות להחלפה. הקסדה מלפנים נראית כמו סתם מעמסה על הראש של הדמות, אם היו מעטרים בפרחים גם את החלק הקדמי, כנראה שהייתה המועדפת עליי.
החלקים בצידי הקסדה שמשמשים כמכסה ניתנים להחלפה בחלקים של רקטה/מצב תעופה.
אני חושבת שזה נראה קצת דבילי, הייתי מעדיפה שהכנפיים/חלקי רקטה היה נמצאים מאחורי הגב שלה, אולי דווקא בתור תיק סילון ולא חלק מגופה.
דבר נוסף: אחד החלקים שמשמש כמכסה לקסדה התפרק לי, אך אפשר להחזיר אותו בקלות למקומו, אם כי הוא נוטה לצאת מדי פעם. אני מאוד עדינה עם הצעצועים שלי (וגם של אחי הגדולP:) ועליי לציין שהפיגמות מאוד שבריריות, אני אגע בנושא הזה בהמשך הביקורת ובביקורות נוספות על פיגמות אחרות שלי, יש לכם למה לצפות;) . 


הקסדה/שיער האחרון של דרוסלכך קיבלתי את דרוסל עם הקוקיות היישר מהקופסא. במקור זו הייתה הגרסא החביבה עליי של דרוסל, אך כעבור זמן מה החלטתי שאני הכי אוהבת אותה עם הקסדה הראשונה שהצגתי (דמוית האוזניות), שאמורה להיות במצב קרב*קול*. הקוקיות מחוברות באמצעות חיבור כדורי זעיר, כך שאפשר להזיז אותם לכל מיני כיוונים, אך מדי הם פעם פשוט יוצאים מהראש. אמנם דרוסל נראית עם הקסדה/שיער הזה הכי חמוד, אך מסכת הקרב המינימלית הכי נוחה לשימוש ונראית מגניב.
הקוקיות השתשפשו קצת וכתוצאה מכך ירד הצבע בכמה אזורים קטנים. הופתעתי לרעה כשגיליתי באיזה קלות הצבע נהרס, יתר על כן שהצבע הלבן המבריק הוא לא הפלסטיק של הצעצוע עצמו, במיוחד לאור העובדה שזה הצבע העיקרי של הגוף שלה. זו בעיה נפוצה בצעצועים צבעוניים וכל שכן בצעצועי אספנים. לרוב אני מעדיפה שהפלסטיק יישאר נקי ולא צבוע, אך זה מייקר את הצעצוע ואי אפשר שכל חלק קטן יהיה מפלסטיק שונה.

לא רק הצבע של הקוקיות ירד, אלא גם של הבטן שלה


שוב איני מבינה למה החלק הזה לא נעשה בצבע שהוא אמור להיות מלכתחילה. אמנם הוא מחובר חלקית לאגן, אבל אפשר להחשיב אותו כחלק בפני עצמו. עכשיו אעבור לאביזרים של דרוסל.כיאה לצעצועי אספנים איכותיים לדורסל יש מספר רב (5!) זוגות ידיים להחלפה, הזוג הנוסף המונח על השידה הוא של הגוף הראשון שלה שנשבר לי במהלך תקרית דבילית וחד פעמית (אפילו צעצוע של פליי לין היה נשבר כנראה). קיבלתי גוף חדש הודות לשירות הנפלא של hobby search  מהם הזמנתי את כל הצעצועים שלי מיפן. בין האביזרים יש גם ספר המיועד לדמות ומעמד כפי שראיתם באחת התמונות לעיל', הוא לא נוח לשימוש בגלל הקושי לחבר את דרוסל אליו, בניגוד לשאר הפיגמות שלי.הנה תמונה לפנים של הספר


מדובר בעותק עתידני של האנציקלופדיה העברית שנערכה ע"י ראשי פרופסורים ישראלים הנמצאים בצנצנת עם נוזל ירוק!  לא באמת, זה ספר אנתרפולגיה בגרמנית>_>...תודו שהייתם מעדיפים עותק עתידני של האנציקלופדיה העברית שנערכה ע"י ראשי פרופסורים ישראלים הנמצאים בצנצנת עם נוזל ירוק!
תמונות להדגמה של שימוש בספר ע"י דרוסל


                                                                     היי..?!
  
דרוסל מגלה שהיה לה גוף נוסף...שבור:/החלק היחידי שנשבר הוא החיבור בין הירך לשוק. הרגל השנייה תקינה לחלוטין וניתן להוציא ולהחזיר אותה מחדש.
גם בגוף הישן הצבע של הבטן ירד>_>...
וכעת לארטיקולציה, מהותה של כל דמות פעולה!
כמצופה מדמות פעולה לאספנים, לדרוסל יש חיבורים רבים, כ-20 חיבורים. יש לה מפרקים כפולים במרפקים ובברכיים, אך הם לא מתכופפים עד הסוף, אלא מגיעים ל- 45 מעלות.
                                                           Silly walk- הליכה מטופשת
תנוחת הישיבה של דרוסל לא כל מוצלחת, היא לא יכולה לשבת זקוף מאחר והפיסול באזור הפלג גוף התחתון מגביל את התזוזה. תנוחת שפאגט פנים של דרוסל הרבה יותר מוצלחת בהשוואה לשפאגט הקדמי, אם בכלל אפשר לקרוא לזה כך:/. בתמונה השלישית מלמעלה ניתן לראות כי טווח התזוזה של השאפגט מוצלח יותר, זה מפני שסובבתי את השוקיים, הם למעשה היו אמורים לפנות כלפי מטה. עליי לציין שאפשר לסובב את השוקיים והאמות לכל כיוון, התמונות הבאות ידגימו יכולת זו.
לדרוסל יש חיבור מעניין באזור הכתפיים , היא יכולה להזיז אותם כלפי מעלה ומטה, החוצה ולפנים. חיבור מסוג זה/בעל פונקציה זהה נמצא אצל חלק מצעצועי האספנים.הגוף של דרוסל מחולק לשניים ע"י חיבור בין החזה לבטן. על אף שנראה כי גם בין האגן לבטן יש חיבור, לצערי הרב אין:/. התזוזה של החיבור מאוד טובה, החזה מתכופף לפנים ולאחור, לצדדים ומסתובב לכל כיוון. הראש של דרוסל מחובר לצוואר באמצעות מפרק כדורי, היא יכולה להביט למעלה ולמטה, להזיז את הראש לצדדים ולהסתובב סיבוב מלא.
אני מרוצה למדי מהארטיקולציה שלה, אני חושבת שבכל זאת היה ניתן להוסיף חיבור בין האגן לבטן. צילמתי תמונות נוספות כדי להדגים את יכולת התזוזה שלה וסתם כי דרוסל מאוד פוטוגנית^^.

בשלב מסוים התבהר לי ולאחי שדרוסל מאוד דומה לאיב מ-Wall E ולכן החלטנו שדרוסל תהיה הבת של איב D: .
אחי אפילו פיסל אח קטן לדרוסל מפימו^^.

                                                    דרוסל מבויישת קצת להצטלם ליד המשפחה שלה^^תמונת השוואה!
  מימין לשמאל: טיילס מסוניק, ג'ון  סילבר מכוכב המטמון, פנת'רו, דרוסל, רוג מאקס מן, מיכלנג'לו מהקומיקס של צבי הנינג'ה, הפיגמה הראשונה     שלי.לסיכום, אני מרוצה מדרוסל, היא אחת מהפיגמות האהובות עליי. חרף זאת לא הייתי ממהרת להמליץ על פיגמות, יש לי ניסיון רע מאוד עם אחת הפיגמות שלי (בהזדמנות אעשה עליה ביקורת), לכן אני משתדלת לא להתפתות לאחת נוספת.ייתכן שהעמידות שלהם השתפרה (האחרונה שלי היא משנת 2010), על כל מקרה זה לא צעצוע שמיועד לילדים. אני מתארת לעצמי שזה יישבר תוך שנייה בידיים של ילדים וכמובן יבאס בעליל. השגתי את דרוסל חצי שנה אחרי שהיא יצאה, היא עלתה בערך 87 ש"ח כולל משלוח אך ללא מכס, זה היה בתקופה הקצרה והנפלאה שהדולר נאמד בשלושה שקלים.
Figma Dorssel from Fireball
חברה/ יצרן: Max Factory
שנה: 2009
מחיר: בסביבות 87 ש"ח מ-Hobby Search
בונוס:
        דרוסל והחבר שלה בלור (Blurr) מהרובטריקים^^

Autobot loves android

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה