יום ראשון, 17 באפריל 2016

Toy Fair 2016 - רשמים וביקורות


Toy Fair 2016- רשמים וביקורות

Toy Fair (יריד צעצועים) או בשמו המלא New York Toy Fair (יש ירידים כאלה גם במקומות אחרים כמו לונדון), הינו אירוע הצעצועים הגדול ביותר של השנה! כמו ב-SDCC יש שם גם צעצועי אספנים, אך בעיקר יש צעצועי פליילין*-*! לכן היריד מאוד מגוון^^. המטרה העיקרית של ה-Toy Fair היא לאפשר לחברות צעצועים להראות את המוצרים שלהם ולמצוא חנויות או יבואנים שיפיצו וימכרו את המוצרים, האירוע סגור לציבור הרחב למעט עיתונאים שבאים לסקר את היריד. כמו SDCC, גם הטוי פייר איכזב אותי השנה:(, חיכיתי לו בציפיה רבה והתברר שגם הוא חיכה לי...עם מחבט מאחורי הגב:/.  אחד הדברים העיקריים שאני אוהבת בטוי פייר זה לשמוע על חברות/קוים חדשים של צעצועים, אך לא היו כמעט השנה ועוד כאלה שהם אכן טובים. במיוחד בשוק בובות האופנה, שגם ככה הוא שוק מצומצם:(. אני זוכרת שבטוי פייר 2012 הראו בובות חדשות כמו פינקי קופר וקיוטי פופס שבוטלו, אך השנה לא היה שום דבר יוצא מן הכלל - אגיע לכך בהמשך. וכעת, לסיקור המטורף של הטוי פיירD:!

פליימייטס צבי הנינג'ה יצליחו לתקן! כן! כן!

התערוכה של פליימטס השנה לא הייתה משהו, הם חזרו לסורם והוציאו מלא גרסאות מטופשות לצבים. רק שתי דמויות חדשות נראו בקו הרגיל; גרסה אנושית של קאראי (לאחר תלונות רבות של אספנים) וארמגון (הכריש). ללא ספק, אני מתכוונת לקנות את קאראי, יש לה עיצוב וארטיקולציה טובה מלבד הידיים שלה שהן טיפה דקיקות מדי ונטולות חיבור במרפק.  לעניות דעתי, היא הייתה צריכה להיות עם ארטיקולציה מלאה כמו של הצבים בדומה לקייסי ג'ונס. ארמגון די מגניב,  יש לו ארטיקולציה וצביעה טובה מהרגיל ביחס לרוב הדמויות בקו. אמנם, הוא לא קולע לטעם שלי אך אני בהחלט יכולה לראות למה אנשים מסוימים יתלהבו ממנו. גם בטוי פייר, הקו של Half Shell Heroes מוכיח את עצמו מחדש כקו הכי מוצלח מבין קווי הצבים הנוספים של פליימטס. אני חושבת שהגרסה שלהם למימד X טובה הרבה יותר מהקו הרגיל. הצבים אכן נראים כאילו הם לובשים חליפות חלל יותר מאשר סוחבים מתכות כבדות סביב הגוף:/. אולי אני אקנה אחד מצבי מימד X, רפאל עם הפטרנודון וקרנג בחליפת גורילה (קוראים לזה ביוטרויד, פליימטס הוציאו אב טיפוס צבוע לקו הרגיל, אך בסוף לא מכרו אותי, כמה אופייני-_-). השנה גם ייצא קו של דמויות פעולה בשקית הפתעה, הם נראים כמו גרסה פחות חמודה להלף-של הירוס ודומים יותר לקו הרגיל. אולי אני אקנה מהם אם הם יגיעו לארץ>_> . הדבר האחרון שהיה מעניין, פליימטס הודיעו כי הם יוציאו דמויות פעולה לסדרה חדשה שתצא בקרוב בשם Mysticons. במקור הסדרה הייתה אמורה להיות מיועדת לבנים, אך הם שינו זאת והחליפו את הדמויות לבנות, משמע פליימטס יוציאו דמויות פעולה של בנות*-*! סוף סוף תהיה תחרות ל-IAmElemental והפעם לצעצועים יהיה אופי ומראה ייחודי^^. אני מקווה שפליימטס לא יתקמצנו ויוציאו דמויות צבועות עם ארטיקולציה טובה כמו הגרסה הבסיסית של הצבים, אני מתארת לעצמי שהם אכן יעשו זאת כדי להימנע מתלונות של הפמיניסטיות הנרגנות.IAmElemental

 הסדרה הראשונה לשם השוואה יש לי גלימה...לישבן. סליחה.


   לא בטוחה, אם מדובר בזמרת פופ גרועה ופרובקטיבית או בנבלת על.


כוח העל שלי הוא להיראות מגניב עם צעיף מעופף! 

 הדמות עם העיצוב הכי מגניב ובעלת צבעים נורמלים, רק חבל שהיא נראית חיוורת/דהויה.
אם כבר ציינתי לעיל' את IAmElemental, למה לא כבר לעבור על התצוגה שלהם? IAmElemental הוא קו של דמויות פעולה עבור ילדות שמומן בקיקסטארטר. בעוד שאני מעריכה את היותו של הקו חלוץ בתחום, איני אוהבת את הסיפור מאחורי הצעצועים ולא מחבבת במיוחד את עיצובם. סוף סוף יוצרים דמויות של גיבורי על עבור בנות ובמקום שיהיה להם שמות וסיפורים מגניבים כמו מקביליהם הגבריים, הן דמויות גנריות חסרות אופי ואויבים:/. כל הדמויות נקראות על שם תכונה אחת ש"מייחדת" אותן למשל פחד, עקשנות, תעשייה (Industry) וכו'. בעולם של איי אם אלמנטל סופרמן נקרא תעופה ובאטמן נקרא ניהול עסקי-_-. בכל מקרה, לאחר הצלחתה של הסדרה הראשונה בקו (אומץ), יצאה סדרה חדשה בשם חוכמה. ניתן לראות שיפור מאז הקו הראשון, הן נראות יותר שונות אחת מהשנייה, כמו כן המבנה גוף שלהם נראה נשי יותר ועם זאת הן עדיין גנריות וחסרות חיים. לרוב הדמויות יש אביזרים מטופשים כמו צעיף, חצאית חלקית, שיריון לכתפיים וחצי יד של זרוע תמנון מפלסטיק קשיח (זרועות תמנון במיוחד בתור ידיים צריכות להיות מגומי שניתן לכופף, אחרת זה סתם מטופש ולא כיפי). זה לא היו נורא בעיני אם היו עוד אביזרים ראויים מלבד אלה. דבר נוסף, סכמת הצבעים של הקו החדש מזעזעת, מה שמוכיח שגם נשים יכולות ליצור סכמת צבעים מכוערת, יאי, שברנו עוד סטריאוטיפ על נשיםD:! בהמשך ייצא גם אביזר של כנפיים עבור הדמויות מהסדרה של Core Power (ליבת הכוח), בינתיים יש רק דמות אחת.  הן בגודל 6.5" אינץ' (16 וחצי ס"מ) בניגוד לסדרה הרגילה בגודל 4 אינץ' ( בערך 10 ס"מ), כמו כן יש להם יותר ארטיקולציה, פרטים, אביזרים  והן נמכרות בנפרד ולא בשקיות הפתעה. הייתי רוצה שיוציאו גרסה של פחד בסדרה של ליבת הכוח, אך זה כנראה לא יקרה :(. 


 מאטל 

דיסי

גוש פלסטיק 

גוש פלסטיק

גם כן, גוש פלסטיק 

גוש פלסטיק עם צביעה מושקעת 

גוש פלסטיק סביר 

גוש פלסטיק בהסוואה 

גוש פלסטיק גם בסרט עצמו 
ובכן קוראים יקרים, אם קראתם מספיק פוסטים בבלוג, הרי אתם מודעים לשנאתי העמוקה (והמוצדקת) של דמויות פעולה מדיסי שמאטל מוציאה. גם הפעם מאטל לא עשו שיפור קל שבקלים בגושי הפלסטיק אותם הם מוכרים כדמויות פעולה. דמות הפעולה היחידה שנראית סבירה היא של דדשוט (Deadshot) מהסרט של יחידת המתאבדים, איני בטוחה אם יש לו חיבורים טובים יותר מהשאר או שהם פשוט מוסתרים היטב>_>. הפעם התעצבנתי יותר מהרגיל על היחס של מטאל כלפי דיסי ותבינו זאת בהמשך..

היילו

 כל הדמויות הן 6 אינץ'

                                                        שני רכבים של 6' אינץ' ואחד של ה-12 אינץ'


כן, מטאל פיסלו את זה 0_0, מטאל פיסלו דמויות פעולה שנראות טוב ואף נדמה לי כי יש להם חיבורים כפולים בברכיים. אתם מבינים למטאל אין מספיק זמן ומשאבים כדי לפסל מחדש את הדמויות של דיסי, אבל לקנות רישיון נוסף וליצור דמויות חדשות מכלום לזה יש להם זמן ומשאבים><! מטאל לא יכלו למצוא דרך טובה יותר להראות שמעריצי דיסי מעניינים אותם כקליפת השום:/. אני קראתי באינטרנט תגובות של מעריצי היילו מאוכזבים לדעת שהמותג עבר לידיים של מטאל ממקפרליין (McFarlane). אמנם, הדמויות האלה נראות מעולה, אך אני יכולה להבין את החוסר האמון שלהם במטאל, תגלגלו קצת למעלה ותבינו. יהיה 3 סדרות בקו; אחת של ה-6 אינץ' (כ-15 ס"מ) כולל דמויות ורכבים, 12 אינץ' גם כולל רכבים ודמויות ומשחק תפקידים עם כלי נשק וכו'. קו מגניב למדי.ברבי
התצוגה של ברבי הייתה בינונית ומטה, חלק ניכר מהדברים שהוצגו כבר נמכר. עומדות לצאת ברביות חדשות מהקו של I Can be, קו של קריירות שונות בהן עסקה ברבי המושלמת שעלתה לאחרונה במשקל. הבובות זולות הן מבחינת בגדים והן מבחינת ארטיקולציה. ניחא הארטיקולציה, אבל הבגדים זה פשוט מאכזב. למשל הז'קט של הטייסת אינו חלק נפרד. היייתי רוצה שישתמשו בגוף של הברבי מהקו החדש Made To Move, ויעשו שוטרת שחורה עם אקדח ואזיקים. זו הייתה יכולה להיות בובת הברבי הכי מגניבה אי פעם*-*! אבל בהתחשב באווירה הפוליטית הפופולרית בתקשורת, נראה לי שמטאל לא יעשו זאת, במיוחד כשהם מעצבים צעצועים לפיה, במקום לעצב צעצועים לילדים! לכבוד המרוץ הנשיאותי, מטאל מתכוונים להוציאו גרסאות עם גזעים שונים של נשיאה וסגנית הנשיאה>_>. אני מאוד מקווה שלא תבחר נשיאה הפעם ובכן מאחר ואותה מועמדת היא אדם מפוקפק בלשון המעטה והיותה אישה לא הופכת אותה לנשיאה טובה-_-. הולך לצאת קו בשם starlight adventure, בהשראת מד"ב, רק בובה אחת מהקו מצאה חן בעיני, אך התאכזבתי לגלות שהבגדים שלה מפוסלים למרות שהאב טיפוס היה עם בגדים רגילים:(. בזמן האחרון מטאל נוטים לעשות זאת הרבה וזה מרגיז כי מדובר בבובות אופנה. עומד לצאת פלייסט של טירת קשת בענןP:, הרעיון מגניב אבל הביצוע גרוע. הפלייסט קטן מדי, אין לו מבנה של בית/טירה. כמו תמיד, מטאל מחדשים את בית החלומות של ברבי והפעם אין בו שום חלומות כי יש בו גימיקים טכנולוגיים:(. אחד הדברים הכי מדכאים בטוי פייר השנה, היה לראות את כל צעצועים האלה עם הגימיקים הטכנולוגיים שלא מאפשרים שום מקום לדימיון ומחשבות:(. זה כמו לקנות משחק וידיאו שתופס מקום:/. אלמלא בית החלומות החדש היה מלא בגימיקים טכנולוגיים בכל פינה, הייתי חושבת שזה פליייסט ראוי למדי על אף שאיני אוהבת המיקום של החדרים ואי היכולת לסגור את הפלייסט בצורת בית.

תלת מימד-Thingmaker
מטאל הכריזו על  הוצאת מדפסת תלת מימד ביתית עם אפליקציה נלווית המאפשרת לילדים ליצור ולהדפיס צעצועים בהתאמה אישית. במקור Thingmaker היה ערכת להכנת צעצוע גומי, הוא יצא בשנות ה-60 ומדי  פעם נמכרו גרסאות חדשות עד לשנות ה-80. בעוד שזה נשמע כמו קונספט מגניב, בפועל זה לא כזה כיפי כפי שזה נשמע. תתארו לכם בתור ילדים קטנים שאתם צריכים לחכות עד שהצעצוע שלכם יהיה מוכן במשך 8 שעות! יתר על כן, הצעצוע יהיה מחוספס ופחות יציב. הייתה לי שיחה עם אחי והוא אמר שמדפסת תלת מימד זה טוב לאב טיפוסים עבור צעצועים, לא לצעצועים כשלעצמם.
אני מסכימה איתו, לדעתי כבר עדיף לקנות צעצועים שלמים ומוכנים במקום לבזבז כסף רב על מדפסת ועל גלילי פלסטיק...
מאסטרס אוף דה יוניברס


אני לא מחבבת במיוחד את מאסטרס אוף דה יוניברס, אבל מדי פעם יוצאים דברים מגניבים למשל האיש עם גולגלת שור  *-*! בנוסף למשיכה המוזרה שלי למסכות אב"כ, אני אוהבת שלדים וגולגולות, במיוחד כאלה של בעלי קרניים. זה תמיד משעשע אותי ההבדל בין המראה העדין של החיות הצמחוניות האלה למראה המאיים והמפחיד שלהם בתור גולגולות חסרות חיים. הסוס המכני הזה הוא אחד הדברים הכי חמודים ומגניבים אי פעם*-*! יש לו עיניים שחורות ופשוטות כמו של בובת פרווה*-*! לצערי הרב, אין שום סיכוי שאשיג אף אחד מהם, גם אם הייתי רוצה מאחר וצריך להירשם למועדון האספנים של מטאל><!
My Mini Mixie Q's

היי מטאל, יש לכם כבר קו של בית בובות מינאטורי שהתעללתם בו וזנחתם אותו, פולי פוקט! מטאל "בלעו" חברת צעצועים מינאטוריים גרמנית בשם בלובירד (Bluebird) וקיבלו את כל המותגים שלהם, כצפוי כמו ב-99% מהמקרים בהם חברה גדולה קונה חברה הקטנה הם "הרסו" את המוצרים שלהם או נעלמו כליל עם רכישתם. מטאל שינו את הקונספט של פולי פוקט ב-1998 והפכו אותה לבובת אופנה מיניאטורית, ככה הקו המשיך לרוץ עד שנת 2014 כמדומני ואז מטאל החליטו לנסות להחזיר את הקונספט המקורי, זה לא עבד. הפלייסטים המקוריים של פולי פוקט היו בעלי צורה של חפץ ייחודי כמו צדפה, ספר, טירה ולא סתם ריבוע מטופש! לדמויות של מיי מיני מיקסי קיוס (זה שם ארוך למדי עבור קו צעצועים, בניגוד לפולי פוקט!) ניתן להחליף שיער ובגדים/גוף (אם ניתן לקרוא לגוש המרובע גוף) , כמו כן הם נמכרות גם בשקיות הפתעה ולא רק עם פלייסטים. העיצוב שלהם נראה מרובע מדי וקריפי, להבדיל מהבובות של פולי פוקט המקוריות שהיו מינימלסטיות ויכלו לשבת.

WWE
חשבתם שמתאבקים זה מגניב? מה לגבי מתאבקים זומבים, בעע בעע!!! חשבתי שאנחנו עומדים סוף סוף להיפטר משיגעון הזומבים אחרי שנפטרנו גם משיגעון ערפדים עם נצנצים/שיזוף, התברר שלא. אף פעם לא אהבתי זומבים, הם מטופשים ומעפנים במיוחד הגרסאות האחרונות שלפיהן יש וירוס שהופף אותך למת אבל מכריח אותך לאכול ספציפית בני אדם-_-. בתור כישוף זה עוד איך שהוא הגיוני, אבל וירוס?! זה מטופש בעליל. היו גרסאות מבחילות ומפורטות יותר, אבל לא רציתי להראות אותם לטובת הקהל הצעיר. אני מניחה שיהיו ילדים שיאהבו את זה, אני מקווה שזה לא ירוץ למשך זמן רב.


DC Super Hero Girlsלא היה כמעט דבר חדש בתצוגה של גיבורות העל של דיסי, למעט שני דברים אלו. כעת רצה סדרת אינטרנט מבוססת על קו הצעצועים, היא מטופשת ועצלנית בעליל, במקום שלבנות תהיה זהות סודית וחיים נורמליים כל הגיבורות והנבלות על הולכות לאותו ביה"ס בתור גיבורות ונבלות על! כל הקטע של גיבורי על הוא המתח בין הזהות הרגילה שלהם לזהות כגיבורים! אמנם, יש גיבורים על בתפקיד מלא, אבל לא כולם ובמיוחד לא הדמויות שעליהן מבוססת הסדרה. במקום שזו תהיה סדרה על גיבורות על, זה סדרת תיכון מעפנה לבנות*. גם האנימציה והעיצוב דמויות לא משהו-_-. בד"כ לא אכפת לי במיל מסדרות מצוירות המבוססות על צעצועים, אך פה מדובר על משהו עצמאי שקיים מעבר לצעצועים עצמם. בכל אופן, עומד לצאת פלייסט של ביה"ס  עבור דמויות הפעולה הקטנות. למרות שיש לו כמה גימיקים נחמדים הוא גרוע לחלוטין מבחינת עיצוב, תופס חלל מיותר ולא פונקציונלי - פשוט גוש פלסטיק עם כמה דברים נחמדים. יותר מחצי של הפלייסט הוא פשוט שער כניסה ראוותני-_-.  הולכים לצאת שלוש דמויות פעולה כחלק מהקו הרגיל של בובות הפעולה, יש להן פחות ארטיקולציה ובגדי פלסטיק המפוסלים כחלק מהגוף. תחשבו על כל הפלסטיק שמתבזבז עבור הצעצועים הגרועים  האלה:(.

*אני באופן אישי, מעדיפה את סדרות התיכון המעפנות לבנות שלי עם נצנצים בעיניים וחליפות מלחיםP:מגה בלוקס

צבי הנינג'ה
זה לא חדש, אבל זה צבי הנינג'הP:

טכנודרום*-*!!!


התצוגה של מגה בלוקס, כמו תמיד מרשימה ואף אעז לומר המרשימה ביותר בכל היריד המאכזב.  בכנס הוצגו רק צעצועי אספנים (בפועל הם משמשים גם כפלייליין) ולא היה שום דבר חדש מהקו של הסדרה הרגילה של ניק והלף של הירוס. בעוד שצפיתי את הטכנדרום המגניב והמושלם*-*, הופתעתי לגלות שהם הוציאו פלייסט בהשראת הקומיקס המקורי. אין מה לומר מלבד שכל הצעצועים פה מעולים ומגניבים. החלטתי בסופו של דבר לא לאסוף את צבי הנינג'ה של המגה בלוקס, על אף המגניבות הבלתי ניתנת לשאלה של הטכנודרום*-* מאחר ואיני רוצה לבזבז את רוב כספי רק על הצעצועים האלה. אני בעיקר אוהבת את הטכנודרום, אבל אם אשיג אותו אצטרך להשיג את כל שאר הדמויות ואיני מתלהבת מספיק מהקונספט של צבי הנינג'ה בתור מיני דמויות לגו. אז אני אוותר ואקווה שפליימייטס יוציאו טכנודרום חדש מגניב בעתיד (יצא של הסרט הנוראי השני של מייקל ביי, אבל הוא מעפן וקטן), יתר על כן נראה לי כי פלייסט של טכנודרום  מלגו שנפתח אינו יציב במיוחד:/.
דסטני

מגה בלוקס קיבלו רישיון למשחק וידיאו מד"ב נוסף, בשם דסטני (Destiny).יש להם את המראה המטאלי החלק והמגניב של היילו, לכן  במקור חשבתי שזה חלק מזה ובמקרה כשראיתי ביקורות ביוטיוב התברר לי שזה משחק בפני עצמו. אני מרגישה קצת בורה, אין לי עניין כל כך במשחקי תלת מימד, אני מעדיפה פיקסלים^^. עיצובים מגניבים בעליל במיוחד החייזר עם שתי זוגות ידיים, זה יותר ידיים להחזיק דברים ויותר ארטיקולציה*-*.


היילו
ככל הנראה, זו הייתה כל התצוגה של היילו/:. אני תוהה אם נגמרו להם ה"רעיונות", כלומר הדברים שניתן להעתיק מהמשחק או שרק הפעם הייתה להם תצוגה של פלייסט אחד בלבד. בכל מקרה זה קו צעצועים נהדר הן למבוגרים והן לילדים ואם הוא נגמר, דסטני יחליף אותו^^. הפלייסט הזה נחמד, אבל לא מדהים. בעיקר חסרים חייזריםP:.אמריקן גירל
אמריקן גירל הוא במקור קו של בובות אופנה ענקיות (18 אינץ' / 46 ס"מ) עם מבנה גוף מעוות המשלב נערה ותינוקת, כל בובה באה עם ספרון של הדמות  עליה היא מבוססת. מגה בלוקס קיבלו רישיון לעשות מיני בובות פעולה שלהן, והן דווקא ממש חמודות בניגוד לאחיותיהן הענקיות ומהגושמות. אני אפילו אוהבת אותן יותר מאלה של המונסטר היי בגלל שיש להן חיבור סיבובי בפרק הכף היד>_>. בתצוגה הופיעו דמויות הנמכרות בנפרד לא בשקיות הפתעהD:, פלייסט ענקי יקר של בית בובות*-* והחביב עליי מכולם פלייסט עם סוס לרכיבה^^. יש לו די הרבה נק' חיבור, בצוואר ובכל אחת מהגפיים. מגה בלוקס גם הוציאו צעצוע של סוס בקול אוף דיוטי ובאססיין קריד, יותר ריאליסטי פלוס ארטיקלוציה בראש ובברכיים הקדמיות. הלוואי והיה יותר צעצועי סוסים טובים, לפחות זו התחלה.


מונסטר היי

 ארי האנטיגנטון, הדבר היחיד שהיא רודפת זה את זכרה של ספקטרה:(
 טרז'ורה-_-...

חדש ממטאל! החברה הראשונה והיחידה שיש לה את החוצפה לעשות פרופגנדה עבור הילדות הקטנות שלכם!

מטאל החליטו להשיק מחדש את מונסטר היי לאחר שהפופולריות של הקו דעכה בתקופה האחרונה. הפעם הם שמים יותר דגש בלשווק את הקו לילדות קטנות; הם החליפו את הגפיים לאלה של אוור אפטר ואולי אף את הגוף כולו, אם כי אני בספק. הגדילו את העיניים, ושינו את המראה הכללי של הפרצוף כדי שיהיה חמוד יותר/דומה לרוב הצביעות מחדש שאספנים עושים. אני לא מתלהבת מהרעיון להפוך מפלצות לחמודות>_>, כעת הן נראות קרטוניות יתר על המידה ויש פחות דגש על מבנה הפנים. במהלך ההשקה מחדש מטאל נפטרו מכמה דמויות, למשל ספקטרה;_;. הם "הרגו" אותה והחליפו אותה בחיקוי חיוור ומכוער בשם ארי האנטינגטון. הם פשוט החליקו את האף הייחודי ועצמות הלחיים הגבוהות והמודגשות של ספקטרה ויצרו דמות "חדשה". יצאה גרסת אספנים של סקליטה עם בגדים שנראים זולים , עיצוב משעמם לנעליים לא קשורות ואיפור שנותן לה יותר מראה של למור מאשר המראה החגיגי של יום המתים המקסיקני.  בקרוב ייצא קו של מונסטר היי פיראטיות, לא אהבתי במיוחד. ישנם בובות בסדרה הזאת שנראות יותר מדי פשוטות או כאלה עם יותר מדי פרטים ומראה עמוס. קתרין דמיו (Catrine DeMew), גילינטון גיל וובר (Gillington "Gil" Webber) ולגונה הם הבובות היחידות שנראו טוב בתצוגה, אם כי ללגונה יש עיניים גדולות מדי בעיצוב החדש. הוציאו דמות חדשה עבור הקו בשם דנה טרז'ורה ג'ונס-_- (רואים שהקו הזה קיים יותר מדי זמן, כל הדמויות החדשות אינן מפלצות אפילו). מלבד הגוף הזהוב המעוטר בחריצי כוכבים, הבובה שלה נראית זוועה. אחת הבובות המכוערות שראיתי, צבעים לא מתאימים, פריטים לא קשורים עם עיצוב עצלני וגרוע. כבר הפסקתי לאסוף מונסטר היי מזמן, הרגשתי שיש לי יותר מדי בובות שלהם ואם אקנה עוד אחת אני אקיא. היה משהו אחד חשוב בטוי פייר שגרם לי להחליט להחרים את מטאל! בטוי פייר נודע על שיתוף פעולה בין מונסטר היי לארגון לוחמי צדק חברתי של ליידי גאגא (כן, כי בבירור ליידי גאגא היא מודל חינוכי לילדות קטנות עם כל התוכן הפרובוקטיבי שלה), במילים אחרות מטאל מפיצים פרופגנדה לילדות קטנות! הנה כמה פנינים שכתובים במודעה; "עולם שמציע אהבה נצחית, ללא שיפוט, עבור אלה שאמיצים מספיק להיות עצמם" "...אני אשתמש בנוכחות שלי באינטרנט כדי לעודד ולהעצים אחרים". זה ברור כשמש למי המודעה מפנה וכי מדובר בשפה פוליטית טהורה. ולא סתם שפה פוליטית, אלא שפה פוליטית מטופשת; אין דבר כזה עולם ללא שיפוט, עולם ללא שיפוט משמעו עולם ללא הבחנה בין טוב לרע, יתר על כן אי אפשר לקבל את כולם. ברגע שאתה מקבל קבוצה מסוימת של אנשים, אתה בעצם מעדיף את הערכים שלה על פני קבוצה אחרת וכידוע ערכים מנוגדים מתנגשים, כפי שקורה במציאות. לא אכפת לי אם זה פרופגנדה פוליטית מהצד שלי (ואם זה היה מצד שלי זה היה כמובן מעורר מהומות, ימנים הם פאנקיסטים/ההיפים החדשיםP:), זה גועל נפש להפיץ תעמולה פוליטית בקרב ילדים ואני חושבת שגם הורים שמאלניים צריכים לזעום על כך. בתקופה האחרונה התעמעם ההבדל בין "לקבל" מישהו ללא להסכים איתו ועדיין להתנהג בצורה מנומסת וראויה. זה יכל להיות מסר מעולה עבור ילדים; לא להציק למישהו גם אינך אוהב אותו ולא מסכים עם דעותיו! מה שהכי משעשע אותי זה שהמודעה הזאת מעודדת אינדיבידואליזם ובאותה עת דורשת ממך לקבל את כולם! ניחא היחס המזלזל של מטאל כלפי הצרכנים, ניחא גושי הפלסטיק שמתיימרים להיות באטמן, ניחא הברבי הפמיניסטית השמנה, אבל זה הקש ששבר את גב הגמל! לא אכפת לי כמה מגניבים ההיילו החדשים, מגה בלוקס ועוד כמה צעצועים מעטים שאני עדיין רוצה ממטאל. אני לא אבזבז את כספי על חברה שחצתה הקו ומשתמשת בכוח שלה לתעמולה פוליטית לילדים! איני יודעת אם עוד אנשים יצטרפו, אבל אני אנהג לפי המצפון שלי. יש כמה צעצועים  ממטאל שתיכננתי לעשות עליהם ביקורות, ככל הנראה אני אעשה על חלקם ובידיכם ההחלטה האם להחרים את שוטפי המוח המנוולים.

*לא היה שום דבר חדש של אוור אפטר היי
ספין מאסטר - פאוור פאף גירלס


טוב, קוראים יקרים, אחרי שכיליתי את זעמי על מטאל, בוא נראה דברים יותר נחמדים ומשמחים כמו קו צעצועים חדש של פאוור פאף גירלס*-*! פאוור פאף גירלס היא אחת מסדרות ילדותי, אני זוכרת שראיתי אותה בעברית ובאנגלית (כשקרטון נטוורק הבריטי היה משודר בארץ;_;). הסדרה לא הסתיימה  בזמן, במקום זאת היא רק המשיכה  להידרדר כולל סרט גרוע וכעת יוצאת גרסה חדשה. ראיתי את הטריילר והיה לי מוזר ששינו את העיצוב של האנשים, הם נראו כאילו הם מסדרה אחרת:/. אמנם, איני שמחה לראות את אחת מסדרות ילדותי ממשיכה להפוך לזבל, לפחות אתנחם בצעצועים חדשים^^. לדמויות הראשיות יש שינויים קלים;  לבאטרקאפ הוסיפו קצוות אנימה בחלק העליון של השיער ולבאבלס הוסיפו גומיות לשיער^^. אני דווקא אוהבת את התוספת הקטנה של באבלס והצעצועים של באטרקאפ עדיין דומים למקור^^.  ייתכן ואני אקנה את הפסלון של באטרקאפ, כמו כן את בובות האופנה שלה ושל באבלס(: .
הסברו

רובוטריקים
הוצגו רק שני רובוטים חדשים מסוג לוחם (Warrior Class- זה הכינוי החדש לדלוקס/וויג'ר, שזה הסוג האולטימטיבי מבחינת ארטיקולציה והעתק של הדמויות); וינדבלייד וסקורפונוק (Scorponok). ווינדבלייד נראית קרטונית וחמודה^^, החרב הענקית שלה מגניבה, רק חבל שאין מספיק צבע במצב רכב:/. אולי טקארה יוציאו גרסה טובה יותר. סקורפונוק בעל מראה ייחודי ולא טיפוסי לרובוטריקים, יש לו רגלי פאון(Faun)*-*!  הצביעה שלו סבירה וטובה יותר מווינדבלייד.  אני מתחילה לאבד תקווה שאי פעם אראה גרסת לוחם של פילץ', צ'ופ צ'ופ וסקאול:(. לרובוטים במסווה (Robots In Disguise) יש מלא עיצובי דמויות מגניבים שלא יצא להם גרסת צעצוע, זה בזבוז. איפה הימים שבהם הסברו הרגו קאסט שלם של דמויות כדי למכור לכם צעצועים נוספים:(? למיטב הבנתי הסדרה די מצליחה ובכל זאת הם לא מוציאים צעצוע לכל דמות אפשרית><?! מי יודע, אולי בכל זאת יצאו רובוטריקים נוספים, בינתיים אני מתכוונת להשיג את ווינדבלייד וסקורפונוק.


מארוול

ככה צעצועים טובים של גיבורי על צריכים להיראות^^. תמיד שקלתי לקנות צעצועים של מארוול לג'נדס, אבל הבעיה שאין הרבה דמויות שאני אוהבת:/, אני מעדיפה את דיסיP:. הסברו ממשיכים להרחיב את הקו בגודל 3.75 אינץ' (כ-9.50 ס"מ), בין הדמויות שנוספו יש את ליבינג לייזר וגאמורה בחליפת חלל מלאה עם חרב ואקדח*-*! ליביניג לייזר שעד כה לא שמעתי עליו, הוא מגניב למדי אך בהתחשב בסכמת הצבעים שלו (סגול וורוד שקוף בוהק) הייתי מעדיפה אותו בתור בת:/. גאמורה אדירה, אך גיליתי שלרוב דמויות בסדרה בגודל 9.50 ס"מ אין חיבור בפרק הכף היד:/. יש להם חיבור כפול בברכים אבל אין חיבור ביד?! זה סדר עדיפיות גרוע. אני מקווה שיוציאו את הגרסה הזאת של גאמורה גם בקו הרגיל של 6 אינץ' (15 ס"מ)  וישתמשו בתלבושת לסרט הבא של שומרי הגלקסיה במקום גופיה פתוחה וחצאית מיני-_- ( זה לא בגדים להילחם איתם). סוף סוף יש דמות מהקו הרגיל של מארוול לג'נדס שאני באמת רוצה, איש הקרח*-*! הם הוסיפו לו פרטים כדי שייראה יותר כמו קרח אמיתי מאשר סתם מראה חלק, בנוסף לכך הפלסטיק שלו שקוף, מבריק ונוצץ*-*. גיליתי גם דמות מגניבה של מכשפה בשם ניקו, יש לה בגדים גותיים יפים אבל זה לא עובד טוב בתור פלסטיק, הייתי רוצה שתהיה לה בובת פעולה:/. שמחתי לראות גרסה של רוג שדומה לסדרה המצוירת משנות ה-90^^, אני זוכרת שהייתה לי בובת פעולה גרועה שלה בתור ילדה קטנה והיא נשברה לי:(. כיום אני פחות אוהבת את הדמות שלה, בספק אם אשיג אותה, אני מעדיפה את גמביט. אני גם שוקלת לקנות את הספיידרמן השחור ולהשתמש בגוף כדי ליצור את הרובין של טים דרייק מאחר ומאטל ודיסי קולקטיבלס עושים עבודה גרועה>_>.  הולך לצאת קו של מארוול לג'נדס בגודל 12 אינץ' (30 ס"מ), הדמות הראשונה לקו זה היא ספיידרמן והוא יימכר בסביבות 50$. זה אלטרנטיבה מעולה להוט טויס, כחצי מחיר מהמחיר הממוצע. אני אף פעם לא הבנתי למה בנים קונים בובת פעולה, הרי לרוב הם לא מחליפים להם בגדים ומשחקים משחקי הלבשה כמו בנות. אני מניחה שהם רוצים העתק מדויק לכל סרטי הלייב אקשן ועדיין לא עדיף פשוט לקנות דמות פעולה קטנה וזולה בהרבה יותר:/?! בכל מקרה, אם אתם אוהבים את הגודל הזה ואין לכם מספיק כסף להוט טויס, זה הצעצוע בשבילכם^^.


טרולס

הסברו הולכים להשיק מחדש את קו הצעצועים הנוסטלגי עם סרט תלת מימד בשיתוף קולות סלבריטי לדמויות ומה שנראה כחיקוי מגונה לדרדסים-_-. דווקא אהבתי את העיצוב החדש והצבעוני של הטרולים, רק חבל שאין להם יותר עיני "זכוכית" והארטיקולציה/ העיצוב של הגוף אינו מספיק אסתטי (ראו תמונה אחרונה). הזלפים עדיין יותר יצירתיים ומעניינים מאשר הטרולים החדשים ובכל זאת לכל אחד מהם יש את היתרונות שלו (לטרולים יש פרופיל נורמלי לפרצוף ובגדים*-*), תלוי בהעדפתכם. אני בהחלט מתכננת לקנות כמה מאלה עם הבגדים ובאשר למיניאטוריים, לדעתי אלה של הזלפים טובים יותר.
למעשה, זה מאוד משמח אותי הטרוליות עם הבגדים מאחר וזה מרחיב את שוק צעצועי הבנות שלאחרונה הצטצמצם לצעצועים דמויי קינדר יקרים, כמו כן בהתחשב בעובדה שאני מחרימה את מטאל זה נותן לי תחלופה טובה לבובות אופנה.


נסיכות
כן, 99% משוק בובות האופנה הוא של נסיכות/בנות של נסיכות או מפלצות וכמעט כולן נמצאות בתיכון><! ובכן, סוף שנה שעברה העכברוש השמן החליט שמטאל לא ראויים לנסיכות שלו (והוא צודק, רק מתי זה יקרה עם דיסי;_;?!)  ובעקבות כך הרישיון עבר להסברו. בניגוד למטאל, הסברו עיצבו מחדש את הנסיכות בסגנון יותר קרטוני אך עדיין לא זהה למקור. יש דמויות מסוימות שנראות יותר טוב (רפונזל) ויש שפחות (מרידה ומולן, בחיים לא אזכה לראות ייצוג טוב שלכם בפלסטיק;_;). אף פעם לא הייתי חולה על נסיכות דיסני בצורה מטורפת כמו הרבה ילדות, היה לי צעצוע מיניאטורי של בת הים הקטנה וכמה צעצועי מקדונלדס של נסיכות מסוימות. יש כמה דברים שאני אוהבת בקו החדש למשל החצאיות באורך שונה שניתן גם לשלב ביניהם וליצור שמלה ססגונית, השמלה שניתן ל"צייר" עליה את הסיפור של הדמות - זה מטופש וחמוד. ויותר מכל הגרסאות הבודדות עם ארטיקולציה מלאה ( לבינתיים רק דמויות מפרוזן><!) . ייתכן ואני אקנה בובה של רפונזל אם תצא גרסה עם ארטיקולציה מלאה. הדמות היחיד שחסרה בקו היא מג מהרקולס, זה סרט ממש טוב ולא מוערך כראוי. הוא בין הסרטים הבודדים של דיסני שהמשכתי לאהוב גם אחרי שגדלתי (אני מודה, אני לא סובלת את רוב הדברים של דיסני, צר לי לומר אבל לוני טונס וסטודיו ג'יבלי שמים אותם בכיס הקטן). עומדת לצאת סדרה חדשה בדיסני ג'וניור בשם הנסיכה אלנה מאוולור (Princess Elena of Avalor), כמובן יהיו לה בובות. אני מחבבת את הבובה הקטנה בשמלה הכחולה, נדמה לי שהיא אחותה. חבל שלא מוכרים אותה בנפרד:/. בטוי פייר הוצגה הסדרה השנייה של הבובות לקו של דיסנדטנס (Descendants) שזה בעצם חיקוי של דיסני לאוור אפטר היי. אני מעריכה את הפרטים והעיצוב של הבובות, למען האמת רציתי לקנות אחת או שתיים (הבת של מולן, אין מספיק בובות עם מראה ולבוש אסאייתי) אבל כשהתברר שהחיבור בברכיים שלהם כושל, וויתרתי על כך. הלוואי והיה יותר גיוון בשוק בובות האופנה....מלחמת ה..כוכבים-_-הזכרתם את מלחמת הכוכבים? הסוכן ח' לשירותכם!


כמובן, הייתה תצוגה מרשימה של מלחמת החווילים, סליחה התכוונתי לסדרת המד"ב - פנטזיה שכל העולם ואשתו מכיר עד שאיבדה את טיפת הגיקיות האחרונה שלה. כפי שכתבתי בפעמים קודמות הדבר היחיד שאני מעריכה במלחמת הכוכבים הוא עיצובי דמויות ובעקבות כך חלק מהצעצועים. הצעצוע הראשון הוא של דמות בשם סבינה ורן (Sabine Wren - עוד שם מטופש מסאגת מלחמת הכוכבים, אך עדיין לא מתעלה על יצירת הפאר, ביב פורטונה) שבכלל משתייכת לסדרת האנימציה החדשה לילדים והיא קיבלה גרסת צעצוע של הסדרה השחורה בגודל 6 אינץ' (בערך 15 ס"מ) לאספנים! יש לה עיצוב מעניין, אם כי נדמה לי כי יש יותר מדי פרטים /צבעים. הייתי רוצה לראות את אסג' ונטרס ופאדמה אמידאלה ( ביאטריסD:) בקו של הסדרה השחורה בגודל 6 אינץ' לאחר מה שנראה כשיפור בפיסול של הדמויות הנשיות. תאמרו מה שתאמרו על *הפריקוולים, היה להם את עיצובי הדמויות הכי מוצלחים!  בקו הרגיל של 3.5 אינץ' (כ-9.5 ס"מ) הוסיפו עוד דמות מהסרט החדש שנקראת מאז קאנטה-_-, אני  אוהבת את הצעצוע הזה, אבל לצערי הרב, מוכרים אותו כחלק מסט עם פין וריי בחליפת נייר הטואלט.


* טוב, אני מודה, אני  אוהבת אותם  גם כי הם הרסו את השם הטוב של מלחמת הכוכבים, מוהאהאהא! *שמחה לאיד*
פוני קטן

Shining Armor in shining armor:P


הקו הנוכחי של פוני קטן ממשיך לרוץ ונראה כי עוד לא תש כוחו. בטוי פייר הוצג קו חדש של פוני בסגנון דמויות פעולה, למען האמת כבר לפני כן הסברו שיווקו צעצועי פוני מיוחדים עם ארטיקולציה, אך בניגוד לאלה אין את החיבור בברכיים של הרגליים האחריות ובכלל החיבורים עוצבו מחדש (הם נראים הרבה יותר טוב מבחינה אסתטית ואני חושבת שבסגנון הזה החיבור בברכיים יכל להיראות טוב, חבל שלא השאירו אותו), יתר על כן הדגש בקו הזה הוא אכן על פעולה ולחימה (ראו את הכידון והתותח, כמו כן יש נבלים). רעיון מעולה לקו צעצועים ומבוצע טוב, אני מתכוונת לקנות את שיינינג ארמור, ייתכן ואקנה גם דמויות נוספות כולל ריינבו דאש*-* והפוני מהקבוצה של הלייטניג בולט (חליפה הסגולה):/?! הפסקתי לעקוב אחרי הסדרה לאחר שהפכו באופן מאולץ ומטופש את טווילט ספארקל לנסיכה-_-. אני מצפה לראות את נייטמר מון בקו הזה בעתיד הקרוב. אמנם אקווסטריה גירלס הן תועבה כולל בובות האופנה הזולות והמכוערות שלהן, אך מיני אקווסטריה גירלס יוצאות מן הכללD:. זה קו מעולה של דמויות פעולה לבנות^^, הדמויות צבעוניות ומגונדרות עם יכולת להחזיק דברים וארטיקולציה טובה. רציתי לקנות את ריינבואו דאש אך לא אהבתי את הבעת פנים שלה (זה די מבאס כי היא לבשה מכנסיים בהתאם להיותה טומבוי ובניגוד לסרט שבו גרמו לה ללבוש חצאית-_-), אני מניחה שאני אשיג כמה צעצועים מהקו הזה כשייצאו כאלה שימצאו חן בעיני. היייתה תצוגה לא רעה וזה נחמד לראות איך מרחיבים ומגוונים את הקו של פוני קטן. התצוגה של הסברו הייתה לא רעה, סיקרתי פחות קוים שלהם משל מטאל (כי הם לא מעניינים אותי) אך האיכות מתעלה על הכמות;).

* לא הייתה תצוגה של כוח המחץ, הקו מת למדי:[

דיסי קולקטיבילס


באטמן אנימייטד ובאטמן ביונדהארלי קוויןHarley Quinn...IN SPACE!דיסי אייקונס
ריינבו באטמן, כן זה קיים

The superhero with passion for fashionבאטמן ארקהם נייט 

אין לי מושג מי זה, אבל יש לו מסכת אב"כ^^דיסי קולקטיבלס, האלטרנטיבה הסבירה לגושי פלסטיק של מטאל (האלטנרטיבות הפחות סבירות מבחינת מחירים יהיו הצעצועים של Square Enix ו- MAFEX של Medicom, מדובר בצעצועים מאוד יקרים ושבריריים מיפן). הם נוטים לעלות 10$ יותר מאשר מארוול לג'נדס ויש להם פחות ארטיקולציה (בעיקר המחסור החמור בחיבור סיבובי בירך><, דווקא ראיתי שהם עשו פעם דמות פעולה של באטמן עם חיבור סיבובי כחלק מהחיבור הכפול של הברכיים*-*. זה הרבה יותר אסתטי ומגניב, חבל שהם נטשו זאת כליל>_>).  הקו של באטמן אנימייטד רק ממשיך להתרחב וכבר התחילו ליצור צעצועים מסדרת ההמשך באטמן ביונד (פחות אוהבת אותה, בעיקר כי אני לא סובלת את הבאטמן שמחליף את ברוס) כמו העתק כבד ולא כיפי:( של מטוס הבאטמן מהסדרה. הקו הזה היה מעולה, אלמלא החיבור המכוער והלא פונקציונלי בין הירכיים לאגן. הדמויות האחרונות שנוספו נראות פחות מוצלח בעיני מאשר הקודמות למשל הארלי קווין וג'וקר מהעונה השנייה (הרפתקאות רובין ובאטמן) וקלייפייס מהעונה הראשונה. אמשיך לחכות לצעצועי באטמן אנימייטד טובים, אולי חברה אחרת תקבל רישיון לייצר אותם או שמא דיסי קולקטיבילס יעשו שינויים מסוימים וימכרו אותם מחדש. איני היחידה שאוהבת את הארלי קווין. למעשה, הארלי קווין נעשתה כל כך פופולרית שהוציאו לה קו צעצועים שלםD:. דמויות הפעולה עוצבו ע"י אמנדה קונר, קומיקסיקאית בדיסי. הרעיון חמוד אך הביצוע פחות מוצלח, מאחר ושוב הארטיקולציה מועטה, אפילו יש כאלה שאין להן מפרק בברכים;_;! להארלי קווין בקו הזה יש מראה מסוגנן המזכיר לי וינטג' ברבי של שנות ה-60^^, אני אוהבת את המראה הכללי אך נראה כי אין לה אף:(. אני מניחה שזה נובע מבחירת הפלסטיק בצבע לבן שקוף. קו נוסף שממשיך הוא דיסי אייקונס, ככל הנראה, המקבילה הפלצנית למארוול לג'נדס-_-. כן הוא נראה נקי יותר ואיכותי יותר ממארוול לג'נדס, ולחלק מהדמויות יש אפילו חיבור כפול במפרקים אך אין להם חיבור סיבובי בירכיים><!!! אתם יודעים כמה זה מגביל את הארטיקולציה?! גם יש לקו הזה כמה פיסולי גוף תמוהים בעיני, כמו באטמן עם ירכיים של בחורה וחזה צר, עוד פעם פלאש שלא נראה כמו אתלט שרץ מרתונים, אלא סתם בחור שרירי ובנוסף לכך המבנה המרובע והמעוות של באט גירל לעיל' הנובע מחיבורים לא חלקים. יתר על כן, כמה מפיסולי הפנים נראים יותר מדי מפורטים וגורמים לגיבורי העל להיראות יותר כמו פסלים יווניים עצובים מאשר תווי הפנים המאפיינים את הדמויות. דמות הפעולה היחידה שנראית טוב בקו הוא דארקסייד ואפילו יש לו חיבור סיבובי בירכיים*-*, אבל לצערי הרב הוא גדול מדי (30 ס"מ כמו ברבי, יחסי הגדלים בינו לבין גיבורי העל הרבה יותר קטן, הוא צריך להיות בסביבות 23-25 ס"מ), הוא בא עם הבת המיותרת שלו ועולה 100$! בטוי פייר הוצג קו של מארוול לג'נדס בגודל 30 ס"מ עם יותר ארטיקולציה ובחצי מחיר. כבר עדיף לחסוך עוד 20$ ולקנות הוט טויס עם בגדים אמיתיים ומעמד. לשמחתי הרבה סוף סוף יצאה דמות פעולה של הארלי קווין שאני מוכנה לקנות, הארלי קווין מהמשחק באטמן: ארקהם נייט. מדובר בדמות פעולה נוספת שלה מהמשחק והיא לבושה הפעם בתחפושת הקלאסית המקורית^^. לו היה לה חיבור במותן (איפה שנחצה הקו של התחפושת), ראש נוסף עם החיוך הפסיכי, חיבור סיבובי בירכיים והפטיש שלה, היא הייתה מושלמת*-*. הייתי מוכנה אפילו לשלם עליה 40$ (זה כבר מחיר של S.H. Figuarts) אם היה לה את כל התוספות הללו. נו טוב, לפחות תהיה לי דמות פעולה של הארלי קווין. קוראים יקרים, וודאי אתם תוהים לעצמכם איך זה שעם כל אהבתי להארלי קווין לא הראיתי/דיברתי על הדמות פעולה שלה מהסרט הקרב ובא של יחידת המתאבדים? ובכן קוראים יקרים, אתם צודקים, אין דבר שאני רוצה יותר מאשר לראות הארלי בלבוש מינימלי בלייב אקשןD:....לא ברצינות-_-, למען האמת זה אפילו קצת מדכא אותי:(.אסיד ריין


אסיד ריין כהרגלו נראה מושקע ואיכותי. אני עדיין חושבת שזה קו מגניב, אבל אין לי כבר את אותה התלהבות ראשונית ובנוסף לכך הוא מאוד יקר:/. הדברים שהכי מצאו חן בעיני בתצוגה; הטייס עם חליפת הרובוט הכחולה, חליפת הרובוט בהסוואה השקופה והמיניאטורות של הדלעת הכתומה*-*. לא ציפיתי שאראה בקו הזה איכר זקן עם דלועים, כנראה שזה קשור לסיפור שמאחורי הקו. היוצר נראה לי התחיל לשים דגש על חיי אזרחים/החיים הפרטים של הדמויות בסיפור. ראיתי באינסגרם של קיט לאו דמות פעולה של נער מחזיק תינוק*-*! אני בספק אם אקנה עוד צעצוע מהקו הזה לאור המחירים היקרים, החיבורים הנוקשים וכמו כן אני מרוצה למדי מהחייל שיש לי^^. אם אתם אספני צעצועים מבוגרים, אני חושבת שצעצוע אחד מהקו הזה יהיה תוספת לא רעה לאוסף שלכם. למען האמת, ראיתי גם ששינו קצת את החיבורים של הדמויות החדשות אבל איני יודעת עד כמה מדובר בשיפור משמעותי, אצטרך לראות ביקורת של מישהו. לא היה הרבה מה לומר על התצוגה הזאת, זה פשוט מאוד אומנותי ומגניב הייתי חייבת לשים תמונות ולחלוק איתכם, קוראים יקרים, את הדבר הזה.
לגו


כבר עשיתי בבלוג ביקורת על קו העלפים של לגו והתלוננתי על המחסור באופציה למשחקי אקשן, ובכן לגו לא הוסיפו להם חרבות מבריקות ומעוטרות:(, במקום זאת הם הוסיפו דרקונים, דרקונים מכוערים-_-. אחת הבעיות המרכזיות שלי עם הלגו המודרני הוא הדמויות להרכבה הגדולות. הן לא יציבות מספיק וכמעט תמיד יש להם מראה מכוער ושבור, במיוחד אלה שאמורים להיות יצורים אורגניים ולא מפלצות/רובוטים. הראשים והכנפיים של הדרקונים נראים מעולה, אבל כשאתה מגיע לשאר הגוף אתה נתקל בריבועים בודדים שחוברו כבדרך מקרה. בחייאת, שפשוט לגו יפסלו את הדמויות האלה כצעצוע שלם ולא יתבססו באופן בלעדי על היחידות להרכבה שלהם, כמו שהם עושים את הדמויות הרגילות של הלגו שנראות סביר. אף על פי שללגו יש איכות משחק גבוהה יותר, אני מעדיפה את האסתטיקה של מגה בלוקס ופליימוביל. מה הטעם באיכות משחק אם זה בסופו של דבר נראה כעור. דווקא אהבתי את הפלייסט עם השוק המוסתר של עלפים^^, אבל הוא נמכר עם אחד הדרקונים המכוערים וככל הנראה יהיה יקר יותר בעקבות תוספת הפלסטיק המיותרת הזאת-_-.  לגו פרנדס הידוע בתור הקו שהצליח להוות את פריצת הדרך לצעצועי בנייה עבור בנות; היו שני פלייסטים מהקו שאהבתי בתצוגה, האחד זה קרוסלה של פארק שעשועים והשני הוא מצפה כוכבים. הפלייסט הראשון מאוד מפתה, אני אוהבת את סכמת הצבעים שלו והשימוש בפלסטיק זרחני שקוף*-* ולמרות זאת יש לי תחושה רעה שהגימיק שלו (לסובב את הקרוסלה ביד) מאוד לא יציב ובאיזשהו שלב חתיכות לגו יעופו לכל עבר:[, לא סיטואציה נעימה. הפלייסט השני אמנם פחות מושך את העין, אבל יש לו הרבה דברים שווים; מכונית, טלסקופ ענקי, רובוט קטן וזכוכית מגדלת(:. אני שוקלת לקנות את הפלייסט השני, אם כי אני לא רגילה לבזבז כסף על לגו כמעט מעבר לשקיות הפתעה. אני מעדיפה צעצועים רגילים וחלקים. נקסו נייטס (Nexo Knights) הוא קו פנטזיה-מד"ב בהשראת ימי הביניים עם אבירים , גובלינים ומשפחת מלוכה. קו מאוד יצירתי ומקורי, אני בעיקר אוהבת את הסטים הקטנים הנפרדים של האבירים/גובלינים. זה די זול, אתה מקבל דמות מעוצבת עם שיריון, מלא נשקים ואפילו מעמד. העיצוב של האבירים מזכיר לי קצת את אבירי האור הקסום (Visionaries), קו צעצועים מגניב משנות השמונים של אבירים עם מדבקת הולגרמה על החזה, לצערי הרב הם בוטלו בטרם עת:(. האבירים בסטים הבודדים הם צבעוניים ולא בעלי צבע אחיד בניגוד לפלייסטים, אשמח לראות אם הם יוציאו עוד מלא אבירים ואבירות (בינתיים יש רק אחתP:) בכל צבעי הקשתD:! בתצוגה גם היה פלייסט אדיר של טירת לבה (באנגלית כתוב מאורה, זה לא נראה כמו מאורה:/) מלאה מלכודות ומפחידה. אני רואה איך הפלייסט הזה הולך להיות מתנת יום הולדת אדירה^^. נקסו נייטס דומים לרעיון שהיה לי לגבי הקו של העלפים, היה אפשר להוסיף לעלילה של הקו יותר אקשן ומתח; אמילי הילדה האנושית נאלצת לפלס את דרכה בחזרה ליקום שלנו ולהתמודד עם גובלינים, אורקים וכל מיני סכנות האורבות לה בעזרת ידידיה, לוחמי העלפים האמיצים! זה היה קונספט הרבה יותר טוב הן מבחינת עלילה וצעצועים! הייתה תצוגה מרשימה של לגו בטוי פייר ועוד אני אומרת את זה כמישהי שלא חולה על לגו.
פליימובילD:


 בית בובות*-*!!!


 אוו.. תינוק פליימוביל:)


זה לא חדש, אבל מדובר בנסיכות עם סוסים צבעוניים, איך אני אומר לא?

 אין דבר משמח יותר מביה"ח לילדים...סליחה


התצוגה של פליימוביל הייתה פחות מרשימה מזאת של לגו, בעיקר כי הראו הרבה מוצרים שכבר נמכרים וגולת הכותרת של התצוגה הייתה צעצועי פליימוביל בהשראת קבוצות הוקי, זה לא מעניין במיוחד, לפחות אותי. היו כמה פלייסטים מעניינים בתצוגה, במיוחד התלהבתי מהסט של בית הבובות למרות שהוא לא נסגר. הוא מעוצב היטב, יש ניצול טוב של החלל ומלא רהיטים וחפצים. אני מתארת לעצמי שהוא יהיה יקר:[.  הסט הקטן של הכיתה/ביה"ס חמוד ונראה כיפי, חבל שלא עיצבו ספציפית אותו בתור כיתה למדעים. השולחנות מזכירים לי באופן חשוד שיעורי מעבדה טראומטיים (שיעורי מעבדה היו הכי איומים, כי בסופם נאלצת לשטוף כלים;_;). בטוי פייר הוצגו פלייסטים לאדוונט קלנדר של שנה הבאה (Advent calendar, זה לוח שנה מיוחד שמשמש לספירת הימים לתחילת חג המולד. בצעצועים מקבלים קופסא עם מלא דלתות ופותחים דלת אחת כל יום עד לפני חג המולד. חבל שאין אדוונט קלנדר לפסח/ ראש השנה/ שבועות. ) וביניהם היה חנות אופנה חגיגית ומלאה בבגדים^^, היא קצת ורודה מדי לטעמיP:. הפלייסט האחרון שהיה מעניין וגם קצת מטריד היה ביה"ח לילדים:/.  הוא די קטן במובן של התכולה, יש רק חדר אחד של מטופל. פליימוביל גם הוציאו סטים קטנים בשקיות של ילדות עם סוסי פוני שניתן לקשט*-*.באנדאי-מירקיולס באג ליידיי


מירקיולס ליידי באג (Miraculous: Tales of Ladybug) היא סדרת CGI (בעע, למרות שזה נראה לא רע לסדרת טלוויזיה בתלת מימד) צרפתית על נערה בשם מריאנט דופיין צ'אנג (זה שם ארוך ומייגע-_-) שהופכת לגיבורת על בשם ליידיבאג בעזרתו של יצור חמוד ומעצבן (הם בדר"כ מעצבנים, זה רק הנחה שלי, לא ראיתי את הסדרה) ונלחמת למען צדק יחד עם בן כיתתה אדריאן ארסטה ההופך לאיש חתול (אני שונאת אנשי/נשות חתולים הם מטופשים ומגעילים) גם בעזרתו של יצור קטן מעצבן. הם לא מודעים לכך ששניהם גיבורי על למרות שהם נמצאים באותו ביה"ס והתחפושות שלהם לא מכסות את רוב הפרצוף, זה כזה שוגו'P:. סדרת המאהו שוג'ו הזאת (נראה לי שיש לה אקשן אמיתי בניגוד לניפוף השרביטים ונצנצים המועפים לכל עבר) מתרחשת בפריז המודרנית ומשודרת בניקלודיאון, אם כן היא כנראה תגיע לארץ בתקופה הקרובה. באנדאי קיבלו את הרישיון לייצר צעצועים וביניהם בובות אופנה ודמויות פעולה (אני מתחילה לראות תחרות אמיתית בשוק דמויות פעולה לבנות, תתכונו איי אם אלמנטל...). בובות האופנה נראות איכותיות ומעולות, למעט הפרצוף הרגיל של מריאנט שנראה קצת דרפי וחסר נשמה (אולי צריף להוסיף יותר לבן/מבריק בעיניים) ואדריאן שיש לו שיער פלסטיק-_-. חבל שמוכרים את בובות האופנה שלהם כגיבורי על בסט אחיד, נניח אם אתם כמוני ושונאים תלבושות חתול אז אתם צריכים לשלם גם עליהם. זה למה אני שונאת שמוכרים דמויות פעולה/בובות אופנה  עם דמות נוספת, ב-98% מהמקרים אני אוהבת רק אחת מהם. גם הדמויות פעולה נראות לא רע, אך דבר אחד מפריע לי בהם, יש חיבור בקרסוליים אך לא בפרקי כף היד?! מה זה הסדר עדיפיות הגרוע הזה? מצידי לשלם עוד כמה דולרים/שקלים ולקבל ארטיקולציה מלאה מאשר החיבור המטופש הזה בקרסוליים שזז רק כלפי מעלה מטה ואי אפשר אפילו להזיז אותו לצדדים, כלומר אין ankle pivot. בעיה נוספת שיש לי עם דמויות הפעולה הוא החיבור הלא אסתטי באזור האגן, לעניות דעתי היה ניתן לעצב אותו טוב יותר, למרות כל הערות שציינתי אני חושבת שבסך הכל מדובר בצעצועים מגניבים וייחודיים (יאי עוד בובות אופנה שאינם הבנות של או לומדות בתיכון תחת זהות גיבורי העל שלהםD:, אני אמחל פה על הקטע עם התיכון) ואני מצפה לראות אותם מגיעים לארץ יחד עם הסדרה.
סטוריברי שורטקייק(תותית) D: -ברידג' דיירקט


הפלייסט המודרני בסגנון הוינטג'הבובה המקורית של הפלייסט, כנ"ל שלושת התמונות הבאות
 סוויט גרייפס

 סאור גרייפס סטרוברי שורטקייק או בשמה העברי תותית היא עוד אחת מקווי הצעצועים המפורסמים של שנות השמונים שגם הצליחו לשרוד ולהמשיך מעבר לתקופה ההיא. איני אוהבת במיוחד את גלגוליה המודרניים של סטרוברי שורטקייק ומעדיפה את הוינטג'. ובכן, לשמחתי הוציאו את הגרסאות הישנות מחדש בתור פליילייןD:!!! בינתיים  מוכרים רק את תותית עצמה ובהמשך יוסיפו עוד דמויות וסטים. למרות שיש לי את הכסף ואנחנו חיים בעידן הקניות באינטרנט, לא מוכרים מאמזון תותית שנשלחת לארץ! במקום זאת הכל נשלח לאמריקאים השמנים שלא יוצאים מהבית שלהם, זה מתסכל ומרגיז. זה לא הצעצוע היחיד שנתקלת בו שנמכר ע"י אמריקאים רק לאמריקאים, צעצוע נוסף שאני רוצה ולא נשלח לפה (הייתה חנות אחת ששלחה במחיר נורמלי, אך קיוויתי שזה יישלח דרך אמזון בשלב מאוחר יותר, כי רציתי לקנות עם זה עוד משהו וזה פשוט לא שווה בעיני לקנות צעצוע אחד דרך האינטנרט, אלא אם מדובר במשהו מיוחד) היה סט של קוברה עם שיפוורק בחגיגות 50 שנה (אחרונות, lol, סליחה) לכוח המחץ. אוכל לחיות ללא גרסה הקלאסית המחודשת של תותית, אם אשיג את הסט שאני הכי רוצה של בלוברי יחד עם תותית. אני חושבת שהבגדים שלהם נראים יפה יותר בסט מאשר הבגדים הקלאסיים הרגילים. אם הם לא יישלחו לארץ אני אתחרפן באופן רשמי;_;. מוכרים גם גרסאות וינטג' של תותית יחד עם פלייסטים מודרניים שעברו שינויים קלים על מנת להתאים לסגנון הישן והאהוב וגם סט מיוחד שיכלול שלושה דמויות מודרניות יחד עם גרסאות הוינטג' שלהם(:. בטוי פייר ראיתי גם צעצוע מודרני של תותית, שלמרבה הפלא מצא חן בעיני, מדובר בסט של אחיות. אני בעיקר רוצה את הסט הזה בזכות האחות הנקראית סאור גרייפס (Sour Grapes, בגרסה של הוינטג' נראה לי שזו הייתה אויבת מבוגרת של תותית וחבריה) יש לה מראה פאנקיסטי וחמוד ואפילו שיש לה גרביונים צבועים (בוינטג' לא היה את הגועל נפש הזה-_-, אוף איתכם בובות אופנה מודרניות והאיכות הירודה שלכן><), אני עדיין רוצה אותה. כמו כן העליתי תמונה של הצד האחורי של הקופסא (של האחיות)  כי יש לו ציור יפהפה שלא נראה כי נצבע במחשב, צריך לחזור לסגנון הזה. בנוסף לכך עליי לציין שהחברה שמייצרת כיום את תותית, היא ברידג' דיירקט (The Bridge Direct), החברה שייצרה את פינקי קופר ז"ל :(. דווקא ראיתי כמה פעמים שייבאו את תותית לארץ, אך אני מתקשה להאמין שיביאו גם את גרסאות הוינטג';_;.

מוס טויס - בטי ספגטיD:

התצוגה של בטי ספגטי הייתה הכי משמחת מבחינתי בטוי פייר ונתנה לי תקווה לצעצועי בנות איכותיים ומעניינים. אני זוכרת שמכרו את בטי ספגטי בארץ לתקופה קצרה^^; יש לי כמה בובות ממק'דונלדס וזכור לי פעם אחת שראיתי מבחר גדול למדי שלהם במשביר לצרכן (כשפעם היו פה חנויות צעצועים;_;ׂׂ) , אבל לא קנו לי מהם. איני בטוחה אם זה כי לא הייתה אחת שמצאה מספיק בעיני או כי הן היו יקרות, נראה לי שהאופציה השנייה. מוס טויס החברה שמייצרת את הזלפים, טראש פק (הזבלונים, הקו הסתיים ויש רק שאריות) והגרסה הבנותית שלהם שופקינס (אני לא אוהבת אותם, אני חושבת שזה קריפי שלאוכל/ בגדים יהיה פרצוף. בהחלט מעדיפה על פניהם את הטראש פק המקורי) קיבלו את הרישיון לבטי ספגטי (במקור שייכת לחברה בשם אוהיו ארט). אני חושבת שהגרסא החדשה היא בהחלט שיפור משמעותי, האסתטיקה של הגוף נראית טוב יותר (יש להם ידיים רגילות, במקום ידי הכפפות הקרטוניות ואין גפיים בצבעים פסיכדליים) ואפילו יש אופציה להחליף להן את השיער עצמוD:! הדבר היחיד שפחות טוב מהגרסה המקורית הוא העיניים, אני מעדיפה את העיניים הקרטוניות הצבעוניות והמגוונות של בטי ספגטי המקורית מאשר העיניים האלה עם הקשתית הדקיקה (כמעט לא רואים את הצבע של העין). אני מחכה ליציאתו של הקו הזה בקוצר רוח^^!


אחר


פנקו- דמויות פליימוביל גדולות


פנקו(Funko) הידועה בעיקר בתור החברה שמוכרת את פסלוני הצ'יבי המינימליסטים מויניל, יצרה מגעים עם חברת פליימוביל על מנת ליצור צעצועי פליימוביל גדולים לאספנים המבוססים על דמויות מתרבות הפופ (מכל מיני סרטים וסדרות, למשל צבי הנינג'ה, ד"ר הו וכו'). בדר"כ איני מתעניינת בפנקו, מאחר והם מייצרים בעיקר גושי פלסטיק (פסלונים), אבל לא יכולתי שלא להתלהב מווילי ונקה (מהסרט מהמקורי ולא מהתועבה של ג'ים ברטון)  והאומפה לומפה בסגנון הפשוטי והחמוד של פליימוביל, רק חבל שהם גדולים בהרבה מדמות הפליימוביל הממוצעת:(.


מודררי


עוד קו צעצוע שבא לחיים בעזרתו של הקיקסטארט^^, מדובר במכוניות הניתנות לפירוק והרכבה עם מושב המתאים לגודל אצבע של ילד, כך שהוא יכול להזיז את המכונית באמצעותה, מזכיר לי את טק דק בגרסת מכונית ורק שווה יותר^^. יש גם ערכת מכונית שניתנת לצביעה^^,  כמו כן ניתן לשלב כמעט בין כל החלקים השונים של המכוניות ולעצב מכונית משלך. זה לא סוג הצעצועים שאני מתעניינת בהם יותר מדי (אני בעיקר אוהבת צעצועים שהם דמויות), אבל זה יוצא מן הכלל וזה קונספט מגניב, הייתי רוצה לראות הרחבה של גדלים שונים למכוניות האלה כך שיהיה ניתן לשים בהם צעצוע*-*!

ילדי כרוב*-*!


לילדי כרוב לא הייתה תצוגה מעניינת השנה, לפחות הם הרישיון שלהם נשאר אצל אותה חברה. ילדי כרוב היו הצעצועים הפופולריים ביותר בשנות השמונים ולצערי הרב כמו צעצועים רבים ונפלאים שהיו בשנות השמונים, הפופולריות שלהם דעכה לאחר מכן. ילדי הכרוב יוצרו תחילה ע"י חברה בשם קולקו (Coleco- שבעיקר עוסקת במשחקי וידיאו וקונסולות) ולאחר מכן עברה מיד ליד, בין אם זה הסברו, מאטל ואפילו טויס אר אס. בשנה שעברה החברה האחרונה שקנה את הרישיון היא וויקד קול טויס (wicked cool toys), חברת צעצועים קטנה המתמקדת בעיקר בצעצועי גימיקים של משחקי הפעלה (למשל יש להם תנור אפייה לעוגיות של  הצופות באמריקה). ילדי כרוב עברו שינויים בעיצוב מאז שנות השמונים; יש להם שיער "אמיתי" ולא שיער מצמר, תווי פנים ועיניים שונות ויותר גיוון אתניP:. כפי שציינתי בתחילה, כיום ילדי כרוב אינם פופלריים במיוחד, אני רוצה לקנות רק בובת כרוב אחת אסאייתית, אבל זה בלתי אפשרי למצוא אחת במחירים נורמליים באמזון><! לא מזמן ראיתי שטויס אר אס בארץ הביאו את קו הבובות 18 אינץ' (כ-46 ס"מ) הקריפיות שלהם, אבל חס וחלילה שהם יביאו את ילדי כרוב לארץ-_-.

AZIAM Girlsכשיצא קו Made To Move של ברבי, קיויתי שיווצר טרנד ועוד חברות צעצועים ייצרו בובות פעולה (שלמעשה הן גם בובות אופנהP:, ראו במבוא) ובכן חברת צעצועים נוספת החלה לעשות זאת, חברת צעצועים זולה-_-. קשה להאמין, אבל הבובות האלה שנראות כמו חיקוי זול ולא איכותי עולות 29.95$! גם אם מקבלים איתם אביזרים (בעיקר מיותרים ומטופשים) הן לא שוות את המחיר הזה, הברביות מהמייד טו מוב עולות כחצי מחיר (אמנם הן מגיעות רק עם חולצה ומכנס טייטס ללא נעליים, אך יש להן חיבור אחד יותר מבנות היוגה המטופשות).  שלא לדבר שהחיבורים שלהם נראים מכוערים בעליל.


Make It Popומבובה אופנה אחת זולה לאחרת. מייק איט פופ (גרמו לזה להתפוצץ? אהה.. גרמו לזה לעשות מוזיקה גרועה-_-) היא עוד סדרת תיכון מטופשת לבנות-_- (אני לא יכולה יותר עם הסדרות האלה והגושי הפלסטיק שלהם;_;, תהרגו אותי ) בכיכובם של אנשים אמיתיים ומעצבנים. בעקבות הצלחת הסדרה יצאו בובות אופנה שאין להם ולו הדימיון הקל שבקלים לשחקנים בסדרה. אם הבובות שלמעלה נראו כמו בובות של 5$, אלה נראות כמו 1$. כל הבגדים עשויים מבדים מבריקים וזולים, חלקם עם נצנצים בכמויות מטורפות, וכל אביזרי הפלסטיק הבודדים כולל הנעליים עשויים מפלסטיק אחיד ללא שום צביעה ויתר על כן לא מקבלים אפילו מסרק! ובכן קוראים יקרים, אתם וודאי תוהים מה המחיר האמיתי של גושי הפלסטיק האלה? הן עולות בסביבות 14.99$ ל-16.99$, הן עולות כמו מונסטר היי ואין להם לא חצי מכמות הפלסטיק, ארטיקולציה או רמת האיכות של מונסטר היי. החברה שמייצרת את הדברים האלה, היא דווקא חברת צעצועים לא רעה (ג'קס פסיפיק, Jakks Pacific) שייצרה בובות אופנה איכותיות כמו ווינקס, טינקרבל וחברותיה, דמויות מסרטי הלייב האקשן של דיסני כגון ארץ אוז, אליס בארץ הפילרים ובקרוב אליס מבעד למראה של טים ברטון *צרחות אימה*. אז אני מאוד מאוכזבת לראות איך החברה הזאת הידרדרה ליצור..גושי פלסטיק.

IBestiesעוד קו מיותר,שלצערי הרב השיג מימון מלא מקיקסטארט ואני אסביר למה זה מצער אותי. מדובר בקו של בובות אופנה שכל סיבה להיווצרתו הוא "המחסור החמור" בנשים מנכ"ליות, פחות מ-7% מהנשים מנכ"ליות. מעניין מה האחוז של הנשים שעובדות כמדבירות, אך כמובן זה לא מעניין את הפמיניסטיות שאין להם שום עניין אמיתי בשיוויון בין המינים, אלא לבחור את הדברים השווים בלהיות גבר כמו בבופה, כפי שאמר ביל בר. כיום אין שום אפלייה כלפי נשים, יש לנו זכויות מלאות, אם כבר ניתן להתווכח שיש אפליה נגד גברים. אולי אין הרבה נשים שעובדות כמנכ"ליות כי הן מתעניינות במקצועות אחרים ורוצות לגדל את הילדים שלהן? חשבתן על זה פמינסטיות?! אתן מבינות, ילדות קטנות, היוצרות של הקו המטופש הזה עובדות בעבודה מגניבה כמו עיצוב צעצועים (והן מנצלות אותה לרעה), אבל אתן צריכות לעבוד כמנכ"ליות כי הן מעוניינות בכך. איני יכולה לסבול את האנשים האלה שמטיפים לתפיסה מסוימת והם לא מבצעים אותה בעצמם שנאמר נאה דורש נאה מקיים. אני מתארת לעצמי שלו חצי מהפמיניסטיות שמתלוננות כי אין מספיק נשים שעובדות במדעים המדויקים, היו הולכות אשכרה ללמוד אחת מהמקצועות האלה במקום לימודי מגדר מטופשים היה הרבה יותר נשים שאכן עובדות במקצועות האלה. איזה ילדים בכלל חושבים על מנכ"ל כמקצוע? מה הזה השטויות האלה, זה בטח היה נראה ככה אם זה היה קיים.  פעם חשבתי שפמינזם דוגל בכך שנשים יעשו מה שהן רוצות ללא התחשבות בדרישות החברה, כולל חברה של נשים נודניקיות שאומרות להן מה לעשות. אני מאמינה  באינדיבידואליזם, ילדות צריכות לשאוף להיות מה שהן רוצות להיות ולא כי מישהו דחף אותן לזה. זה למה אני אוהבת יותר את ההתנהלות של עיצוב צעצועי בנים, אין להם את הפוליטיקה המטופשת הזאת, אין אף אחד שאומר אין מספיק גברים שמלמדים בביה"ס יסודי, פשוט מעצבים צעצועים מגניבים. ובאשר לבובות עצמן, איני אוהבת את העיצוב שלהן;  הן נראות ילדותיות  מדי ועם זאת מאוד מאופרות ולובשות בגדים שלא מתאימים לגילן. אציין לטובה כי הן לפחות נראות איכותיות. אני מעריכה איך פמיניסטיות מפתחות את שוק דמויות הפעולה לבנות ובו בעת הורסות את שוק בובות האופנה. אני מקווה שהקו הזה ימות במהרה, בעולם שבו קווים נפלאים כמו פינקי קופר וקיוטי פופס מבוטלים בטרם עת, לקו הזה אין שום זכות קיום. די לפולטיזציה של צעצועי  בנות!

World's Smallestועכשיו למשהו שונה לגמרי! חברת צעצועים קטנה בשם סופר אימפולס (Super Impulse - הם בעיקר עושים צעצועי גימיקים קטנים כמו סביבון חשמלי וכו') יצרה קו של גרסאות מיניאטוריות לכל מיני צעצועים מוכרים וידועיםD:!  בין המיניאטורות השונות, ניתן למצוא את לוח הציור איץ' אסקצ' המפורסם (כמו בצעצוע של סיפור^^) , יויו דאנקן,  צעצועים של פישר פרייס, מצלמת פולרויד *-* החיילים הירוקים וחייל כוח המחץ המקורי*-*! כל הצעצועים עובדים בדיוק כמו מקביליהם הגדולים D:!  יש לי הרגשה שאיש כוח המחץ פחות מזיז מממקבילו בגודל ה-30 ס"מ (במקור כוח המחץ היו בובות פעולה) , חבל שלא עשו לו את השיער מכוסה פרווה (flocked) כמו המקורי. אני חולה על הקונספט של הקו הזה ומקווה שהם יקבלו רישיונות לעוד צעצועים.


לסיכום, טוי פייר השנה היה הרבה פחות מוצלח משנים קודמות. לא היו כמעט חברות איכותיות שניסו להצטרף לשוק מסוים/ליצור צעצועים ייחודים, היה הרבה צעצועים שמבוססים על טכנולוגיה, צעצועי בנייה נהיו הצעצועים העיקריים לילדים, צעצועי אספנים התחילו לתפוס יותר מקום ביריד על חשבון צעצועי פלייליין (במקור היריד נועד לפליליין), האיכות של הצעצועים יורדת בהדרגה. רטרובאלסטינג דיברו על כך שכנראה בעתיד הקרוב לא יהיו יותר צעצועי פלייליין לילדים מעל גילאי הגן, כיום ילדים יותר משחקים במשחקי וידיאו מאשר בצעצועים קלאסיים שמצריכים דימיון ומחשבה. למה שלהורים יהיה אכפת לקנות לילדים שלהם צעצועים כשאפשר פשוט לתת לשחק כל היום באפליקציות חינם? זה מאוד מטריד ועצוב בעיני, לחשוב שאחרי הדור שלי, צעצועי הפליילין יעלמו לחלוטין ואף צעצועי אספנים. מה שניחם אותי ביריד זה שמטאל והסברו לא הודיעו בפומבי על החתונה המשוקצת שלהם, זמן קצר לפני היריד יצאה כתבה על כך שיש מגעים בין מטאל להסברו להתמזג (הכתבה הזאת דיכאה אותי לחלוטין, ברגע ששמעתי עליה. מטאל והסבר "בלעו" מלא חברות צעצועים טובות ולא עשו איתן כלום). למרות מה שנראה כסיום פסימי לביקורת על טויפייר, אני עדיין מנסה לשמור על רוח אופטימית. היו כמה דברים נפלאים בכנס כמו חזרתה של בטי ספגטי, העיצוב המחודש של הטרולים, התפתחותו של שוק דמויות הפעולה לבנות ועוד. קיקסטארט נותן הזדמנות לחברות/צעצועי נישה מעניינים ואני מניחה שיש אספנים שהפכו להורים ומעבירים את אהבת הצעצועים שלהם לדור הבא, כך שהכל עוד לא אבוד. נתראה בטוי הפייר הבאה ואני מקווה שיהיה יותר טוב מקודמו.

נ.ב. התמונות אינן שייכות לי והן נלקחו מהאתרים הבאים  ועליי להזהיר כי ייתכן ובחלקים יש תכנים בעייתים; Toyark - toy fair round up,Flickr - MyLifeInPlasticBers_Review - instagram,Flickr - Andy Jones,Flickr - Kewpie83ASM's - toy fair 2016 , Idle Hands - toy fair 2016 ולקחתי תמונות מסרטונים של פיקסל דן, ושל שני משתמשי יוטיוב אחרים, את הראשון איני אוהבת והשני איני מכירה; MoomyandGracieShow, growingyourbaby.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה