יום רביעי, 13 בינואר 2016

ביקורת על סם מהדינוזאור הטוב
הדינוזאור הטוב הוא הסרט האחרון שפיקסאר הוציאו לא מזמן, לאחר הקול בראש הנפלא. אמנם, הסרט הזה לא הגיע לרמת האיכות  המצופה מפיקסאר (שהפסקנו להתרגל אליה לאחרונה), אבל היי לפחות יש לסרט אחלה צעצועיםD:. צעצועי הדינוזאורים מהסרט שימחו אותי מאוד מאחר ושיגעון צעצועי הדינוזאורים חזר, אך כל צעצועי הדינוזאורים שיצאו היו גרועים בעליל עד שהדינוזאור הטוב הגיע וגאל אותנו מגושי הפלסטיק של עולם היורה (הסברו מוכרים גושי פלסטיק שבריריים ומכוערים עם ברגים בכל פינה><) . הצעצוע שהכי מצא חן בעיני היה הטריסרטופ הכחול. בתחילה דווקא חשבתי לקנות רק את המארז של ארלו הקטן עם שאר אחיו, אך ראיתי ביקורות שליליות על הצעצועים (מתפרקים בקלות), כמו כן טריסרטופ יותר מגניב מאפטוסאורוס, שזה כמו ברכיוזאורוס רק משעמם. 

הבה נתחיל בקופסא
העיצוב של הקופסא נחמד וסביר, לעומת זאת הקופסא של הדינוזאורים הגדולים יותר מרשימה. פתיחה מאוד קלה שאינה הורסת את הקופסא, שזה מעולה עבור מי שרוצה לשמור אותה. כפי שציינתי בתחילה לא התלהבתי ממנה, ולכן זרקתי לאחר שצילמתי. כמו כן, אי אפשר לשמור את כל קופסאות הצעצועים שקונים ואני אומרת את זה מניסיון אישי; בתקופה מסוימת אחי ואני שמרנו על כל קופסא של צעצוע שקיבלנו ומילאנו בזה את ארגז המצעים עד שפסח אחד לאחר ניסיונות שכנוע מרובים מצד אחותנו הבכורה זרקנו את הכל *טרו סטורי*.וכעת לצעצוע


ראשית לפני שנמשיך בביקורת; כשם שקרה כבר בביקורות קודמות, ישנם צעצועים שאיני אוהבת את שמם ולכן אני משנה אותו. במקרה הזה לא רק שיניתי את השם אלא החלטתי שזו דינוזאוריתD: (אין הבדלים מהותיים בין נקבה לזכר אצל רוב  בע"ח במיוחד זוחלים כמו הדינוזאורים, להבדיל מבני אדם ופרימטים)! במקום סם החלטתי לקרוא לה ליסה כמו ליסה מהסימפסונים; כמו שההבדל בין השיער לראש של ליסה מטושטש כך גם ההבדל בין הקרניים לראש של הדינוזארית. אתוודה בפניכם ואציין כי בעקבות הביקורות לא ראיתי את הסרט "הדינוזאור הטוב" כך שאיני מכירה בכלל את סם כדמות ולמען האמת זה לא מפריע לי. בהתחלה לא התלהבתי בכלל מעיצובי הדמויות של הסרט עד שראיתי את הצעצועים. חלק מהם נראו מוצלחים וחלק בינוניים עד גרועים (הוליסרפטור הכי גרוע). לעניות דעתי, העיצוב של הטריסרטופ (הצעיר, זה הגרסה של סם בתור "גור" ולא כבוגר) הוא הכי מוצלח ומושך את העין, הוא קרטוני (מצויר) וצבעוני. הגרסה הבוגרת שיש לה כנראה יותר זמן מסך בסרט, פחות מוצלחת וגם לא דומה מספיק לגרסה הצעירה. דווקא השתעשעתי ברעיון לקנות לליסה אבא^^, כלומר הגרסה הבוגרת, אבל וויתרתי. ליסה מפוסלת היטב; יש לה מרקם של עור כמו של דינוזאורים והיא נראית כאילו היא יצאה מהסרט. הצביעה מאוד מינימלית; בעיניים, בציפורניים וקצת צבע לבן על הקרניים שדוהה (ווש, wash - במונחים של צעצועים הכוונה לצביעה חלקית שנועדה לתת מימד נוסף של הצללה לצעצוע). חבל שהשיניים והפה שלה לא צבועים, אך מאחר והם קטנים זה לא נורא עד כדי כך. יש תחושת כובד מסוימת כשאוחזים בצעצוע. כיאה לצעצועים איכותיים, הוא די כבד ביחס לגודל שלו, אבל לא כבד באופן שזה מפריע ולא נוח. הטריסרטופית מאוד עמידה עם פלסטיק מלא ולא חלול כלל וכלל, אני מתארת לעצמי שהצעצוע ישרוד לאורך זמן רב גם בידיהם של ילדים שנוטים יותר לחבוט ול"התעלל" בצעצועים שלהם. באופן כללי יש לה מראה מאוד צעצועי (כידוע אני אוהבת שהצעצועים שלי נראים כמו צעצועים, זה כיף וכך זה צריך להיות), הייתי רוצה שהיא תופיע בסרט "צעצוע של סיפור 4".ארטיקולציה
הארטיקולציה של ליסה מרשימה למדי ביחס לצעצוע ילדים (Play line) ועוד בגודל כזה. יש לה 7 נק' חיבור בצוואר, בלסת, בזנב וברגליים, כל החיבורים סיבוביים (swivel) מלבד חיבור הלסת שהוא על בסיס ציר עם בורג. החיבור של הלסת יציב למדי בהתחשב בגודל שלו, אך איני יודעת אם הוא יחזיק מעמד לזמן רב על אף החיבור עם הבורג (חבל שאין גישה לחזק אותו במקרה הצורך). לכל חיבור יש טווח תזוזה רחב למדי למעט הזנב, שאותו קשה להזיז ואני חוששת שהוא יתפרק. החיבור בזנב מיותר לחלוטין ומכוער, הייתי מעדיפה אם הם היו עושים אותו בתחילת הזנב כך שהוא היה יציב יותר ואסתטי או שפשוט היו מוותרים עליו. החיבור של הצוואר לא מעוצב טוב מבחינה אסתטית, כאשר מזיזים את הראש רואים חלקי פלסטיק "עודפים או חסרים" כפי שצילמתי. בסך הכל אני כן מרוצה מהארטיקולציה, היא יציבה ונראית בסדר ויותר מכל מוסיפה לאיכות/רמת המשחק (Play Value), כלומר יש יותר אופציות של דברים שניתן לעשות עם הצעצוע.

אביזר/מיני דמות


עם כל צעצוע שקונים מהקו מקבלים מעין יונק פרה-היסטורי/ציפור שניתן לשים על הצעצוע. הרעיון הוא לקנות את כל הצעצועים מהקו ולשים את כל היצורים הזעירים על הקרניים של אחד הצעצועים, פורסט וודבוש (Forrest Woodbush), בדומה להופעתו בסרט. אני חושבת שזה רעיון נפלא, בניגוד לקו של המארוול לג'נדס שאתה צריך לקנות סדרה שלמה כדי ליצור צעצוע שלם נוסף, אחרת אתה נתקע עם זרוע או משהו כזה. זה דווקא רעיון חמוד לקבל מיני דמות שאינה נראית כמו חלק מצעצוע שבור:(.  המיני דמות שקיבלתי היא הכי פחות אהובה עליי משאר המיני דמויות בקו, אבל זה לא העיקר בצעצוע. אין לי מושג מה זה היונק הזה, הוא נראה כמו מעין חדף-ירבוע מרושע:/. הוא פחות או יותר גוש פלסטיק אחיד מלבד העיניים שלו שהן צבועות. זה די מבאס שהשיניים שלו לא צבועות, אני מניחה שזה היה בעייתי לצבוע אותן מרוב שהן קטנות וזה היה מעלה את תהליך הייצור או/ואת הפגמים. אני מעדיפה להסתכל עליו בתור טפיל מעצבן מאשר יצור שליסה תשמח לו לתת טרמפ:/.

ליסה מנסה להשתחרר מאחיזתו של הטפיל.


I said GOOD DAY!תמונת השוואהD:!

Walking with the plastic dinosaurs:D!

מימין לשמאל: טרנספורמרס אנימורפס טי רקס של אחי*מרגישה קנאה עזה*, פרזאורולופס מיניאטורי מגומי רך שירשתי מאחיי, ליסה, וליסרפטור מעולם היורה השלישי מילדותי, דילופוזאורוס בצבע בורדו-ורוד מילדותי^^.


*הטי רקס שנראה לעיל', זה סוג הצעצועים שציפיתי להם כששמעתי על יציאתו של עולם היורה:(.  מה שמיוחד בטי רקס הספציפי הזה מלבד כמות הארטיקולציה המטורפת, זה שאפשר להפוך אותו לשלושה נערים עם גפיים של דינוזאור (אחי לא אוהב לשנות אותו ומעדיף להשאיר אותו במצב דינוזאור). קוראים יקרים, אם אתם רוצים שאני אעשה עליו ביקורת תרשמו תגובה בבלוג ^_-.
לסיכום, אני אוהבת את ליסה, אני חושבת שהיא צעצוע נהדר וכיפי במיוחד בתקופה זו בה הצורך בדינוזאור פלסטיק הוא בלתי נמנע. אני ממליצה עליה בחום ובכלל על שאר הצעצועים מהדינוזאור הטוב. תעשו לעצמכם טובה ואל תתקרבו לגושי פלסטיק מעולם היורה,  הם סתם עשויים גרוע ושמעתי על מלא פגמי ייצור ובעיות באיכות. למרבה ההפתעה, דווקא קניתי את ליסה בארץ מהחנות שקרובה למקום מגוריי, היא עלתה רק 9 ש"ח יותר ממה שהיא עלתה באמזון-40 ש"ח שזה מחיר סביר לחלוטין. כרגיל איחוליי הצלחה בציד הצעצועים שלכםD:!Sam from The Good Dinosaur
חברה/ יצרן: Tomy
שנה: 2015
מחיר: 49 ש"חבונוס:

ליסה ובייב יוצאים להרפתקהD:!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה