יום רביעי, 22 ביולי 2015

ביקורת על פנתרו מחתולי הרעם


ביקורת על פנתרו מחתולי הרעם


בשנת 2011 יצאה סדרה חדשה של חתולי הרעם עם עיצובים חדשים ואיך לא, גם צעצועים. כמו כל הדמויות בסדרה החדשה העיצוב של פֶּנְתְ'רוֹ עודכן בהתאם לרוח התקופה ומצויר בסגנון אנימה. כמו כן, עליי לציין כי הוא מזכיר לי את ג'ט מקאובוי ביבופ. הסדרה בוטלה לאחר עונה, אך לפחות היא השאירה אחריה צעצועים מגניבים.

בד"כ אני מתחילה את הביקורת בקופסא, אך לצערי הרב הקופסא של פנתרו אבדה ככל הנראה, על אף שחשבתי ששמרתי אותה:(. אני דווקא אהבתי אותה, היה שם ציור יפה של פנתרו.


וכעת נעבור לצעצוע של פנתרו שהינו דמות פעולה
דמות הפעולה של פנתרו מלאה בפרטים, החל בשרירים וכלה בקמטים על הבגדים. הצביעה נקייה ומינמלית. 
אני מרוצה מהעיצוב האסתטי של המפרקים, אני חושבת שהוא משתלב יפה עם הדמות ולא "שובר" את הפיסול.  החורים והחיבורים לא מפריעים לי לעין.


קיבלתי גם כלי נשק(אביזרים) עם פנתרו; זוג נונוצ'אקות, כאשר אחד מהם במצב סטטי.
הנה פתק הדרכה על שימוש בהם, הדגמה והנשקים עצמם. 


אני לא מחבבת את כלי הנשק, הם נראים דבילים ומטופשים. אולי אם הכפות ידיים  בקצוות הנונוצ'אקה היו יותר מפלצתיות ובעלות טפרים, זה היה נראה יותר מאיים וכוחני.יכולת התזוזה של פנתרו מעולה במיוחד בהתחשב העובדה שהוא  למעשה צעצוע  play line, כלומר מיועד לילדים ולא לאספנים. יש לו 23 חיבורים!

הגוף של פנתרו מחולק לשלושה חלקים. יכולת התזוזה בחיבור של החזה סבירה; פנתרו יכול להתכופף קמעה ולזוז מצד לצד. לבטן יש תזוזה זהה לחזה, ובנוסף לכך יכולה להסתובב. שילוב של שני החיבורים הללו מגדיל את יכולת התנועה.
למרבה האירוניה הראש של פנתרו בקושי מסתובב לצדדים, בעוד שלשאר הגוף יש ארטיקולציה מעולה.

יכולת התזוזה של הכתפיים טובה, הודות לחיבור הכדורי. משום מה יש חיבור סיבובי בשוק/חלק מהנעל של פנתרו, למען האמת אני חושבת שהוא די מיותר ונראה מוזר מבחינה אנטומית כאשר משתמשים בו. לפחות זה נראה מצחיק.

                                                       
                                                                           לימבוD:

לפנתרו יש מפרקים כפולים בברך ובמרפק, למרות זאת הוא לא מצליח לכופף אותם עד הסוף, אם כי התזוזה כמובן יותר טובה משל מפרק יחיד, בעיקר בברכיים.  בין הזרוע לכתף יש חיבור המאפשר סיבוב. חיבור זה גם קיים בפרק כף היד.
בין האגן לירך יש חיבור כדורי המאפשר לרגליים להסתובב ולנוע. התזוזה של החיבור מוגבלת מאחר והירכיים חתוכות בצורה אלכסונית ולא ישרה, כפי שניתן לראות בתמונה של "שפאגט" הפנים. לעומת זאת תנוחת ישיבה ושפאגט קדמי של פנתרו הרבה יותר מוצלחים.החיבור האחרון שנדון עליו הוא מפרק בקרסול שמאפשר לכף רגל לנוע מצד לצד וכלפי קדימה אחורה. חיבור זה מופיע לרוב בצעצועי אספנים, וכפי שניתן לראות בתמונות לעיל' האיכות שלו לא נופלת מהם.


    תמונת השוואה!
מימין לשמאל: דונטלו מצבי הנינג'ה, פנתרו, רובוט ויקנגי שנראה כמו טרמניטור, סייבר פִיגְמַה, X-23 ממארוול השגתי את פנתרו בשנת 2012 כמדומני. למרבה ההפתעה מצאתי אותו בסניף של טויס אר אס  ב-50 ש"ח בלבד! לשם השוואה דמויות פעולה של מארוול בגודל של פיגמה נמכרות בסביבות 70-90 ש"ח בארץ. פנתרו הוא דמות הפעולה הכי גדולה שיש לי באוסף ופי כמה וכמה יותר יציב ועמיד מכל הפיגמות וה-revoltech שיש לי ובנוסף יש לו את כל הנשק הכי מעפאנים. אני ממליצה עליו בחום, למי שמעוניין עדיין ניתן למצוא אותו באמזון.Panthro from Thunder Cats
חברה/יצרן:Bandai
שנה: 2011
מחיר: 50 ש"ח מטויס אר אס


     בונוס
פנתרו משמש כמאסטר של הצבים, מאחר וספלינטר החדש דומה לגיישה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה