יום שני, 6 ביולי 2015

ביקורת על פינקי קופר- בובת אופנהביקורת על פינקי קופר- בובת אופנה


פִּינְקִי קוּפֵּר הוא קו של בובות אופנה בעלות מראה של כלבים אנושיים. הן עוצבו ע"י היוצר המקורי של בראץ בהשראת כלב ספנייל אנגלי, הן נראות שונות לחלוטין מבראץ כפי שתראו בהמשך.
הבובה הספציפית שאעשה עליה ביקורת היא פֵּפֵּר פֵּרְסוֹן, אחת מחברותיה של פינקי קופר שהינה הדמות הראשית בסדרה. 
הבה נתחיל בקופסה;
העיצוב של הקופסא מינימלסטי, נקי ועם ציורים יפים (כלומר, אומנות קופסא). הקופסא מאוד מוצאת חן בעיני והחלטתי לשמור אותה. הפתיחה שלה והוצאת הבובה היה תהליך מעצבן וארוך, אפילו יותר גרוע מקופסא של מונסטר היי! לא ציפיתי לכך בכלל, מאחר וקראתי במקומות אחרים שהפתיחה הייתה קלה. לפחות לא היו תקועים חוטי פלסטיק בשיער של הבובה, לשם שינוי(דבר שנעשה שגרתי לאחרונה).והנה פפר פרסונס בכבודה ובעצמה;
                                                           תראו איזה חמודה היא*-*
 לפפר יש עיניים גדולות עם אף קטנטן וחיוך עדין. כתוצאה מכך יש לה מראה חמוד, אפילו ייאמר kawaii  (סגנון אנימה).  על אף שהיא בובה מודרנית, היא מזכירה לי ציורי וינטג' משנות השישים-שבעים, ובנקל אני יכולה לדמיין מעטפות ססגוניות מעוטרות באיורים שלה. העיניים אינם חלק מהפיסול המקורי של הפרצוף, אלא חלק בפני עצמן. הן עשויות מפלסטיק חלק ומבריק (ואילו הראש מחוספס), כמו כן יש מעליהן ריסים "אמיתיים".
                                                                פרצוף באדודוD:

בנוסף למראה הייחודי המאפיין את בובות פינקי קופר, יש להן גימיק המאפשר להחליף ולשנות את השיער שלהן. החלק המחבר את השיער לראש הינו בעל חריצים, על מנת לחזק את החיבור ולהשאירו עמיד לאורך זמן.  הנה התרשים של הגימיק ותמונות להדגמה;

                       *לא קיבלתי כובע/סרטים עם הבובה, אבל בובות אחרות בסדרה מגיעות עם אביזרים אלו

השיער שלהן מאוד נעים, איכותי, וצפוף למדי ביחס לבובות אחרות. אמנם כשהוצאתי את פפר מהקופסא היו כמה אזורים בודדים עם ג'ל דביק בשיער, לא בעיה חמורה. הורדתי אותם בעזרת מים חמים והוספתי מרכך בשביל שיהיה ריח נעים^^.


עכשיו נעבור לשמלה. אני חושבת שהשמלה שלה נחמדה, למרות העיצוב הסתמי. היא באורך נחמד, בנוסף לכך היא אינה צמודה ולא מגבילה את התזוזה ברגליים. האיכות שלה טובה, אך החיסרון העיקרי שלה הוא השרת נצנצים.
הנעליים של פפר מעוצבות יפה, אולם הן לא נעליים של מונסטר היי. קשה לראות זאת, על אף שניסיתי כמיטב יכולתי לתפוס את הפרטים קטנים; יש מעין פרחים ועלים על הנעליים,  למען האמת זה יותר מזכיר עלי גפן וענבים. קל להוריד ולהחזיר אותם. הן קצת גדולות עליה, אך זה לא מפריע לי במיוחד.רוב האביזרים שקיבלתי עם פפר הם גרועים וחסרי תועלת; מסרק עם שיניים גדולות ומרווחות שאינו מתאים לשיער של הבובה ותיק קטן שאי אפשר להשתמש בו. מלבד הצמיד שהיה מחובר אליה מלכתחילה, הוא מהווה תוספת נחמדה.

מבנה הגוף של פפר משונה; הרגליים שלה מאוד ארוכות והגוף עצמו קצר. המרפקים והברכיים שלה צבועים באדום בהיר-כתמתם אשר בעיקר מזכירים לי ball jointed doll. על רגלה הימנית מופיעים כתמים שחורים, דבר התואם את המוטיב הכלבי.

ידיה של פפר דומות יותר לכפות של כלבים מאשר לבני אדם. הציפורניים של צבועות ובאמצע היד יש לה כתם בצורת לב.

יכולת התזוזה של פפר סבירה. הכתפיים והמרפקים מחוברות בעזרת מפרק כדורי יחיד, כך שניתן לסובב אותם לכל כיוון. הרגליים של פפר עשויות מגומי ומזכירות את רגלי ברבי הישנות, אך בניגוד אליהן ניתן לכופף אותם רק פעמיים, יתר על כן היא יכולה לעשות את 2 סוגי השפגאט; פנים וקדמי.
אני דווקא מרוצה מרמת הארטיקולציה; אני מעדיפה שהרגליים שלה יהיו אחידות, זה יותר מתאים לסגנון של הבובה ונראה מוצלח מאוד מבחינה אסתטית. היא לא יציבה כל כך, בעקבות רגלי הגומי והראש הגדול.

וכעת זמן השוואה!
הנה פפר ליד ברבי ומונסטר היי
מימין לשמאל: מידג', פפר, טווילה, ונוס
לסיכום, אני מאוד מרוצה מפפר, חרף החסרונות, ולמעשה היא אחת הצעצועים האהובים עליי ביותר. אני חושבת שהיא בובה ייחודית ומהווה תוספת מעניינת לאוסף. לצערי הרב, הקו של פינקי קופר שיצא בשנת 2013 בוטל באותה שנה. קניתי אותה דרך אמזון, מאחר והיא אינה נמכרת בארץ. אם אתם מעוניינים להשיג בובה של פינקי קופר אני ממליצה לכם למהר ולהשיג עכשיו, לפני שיאזלו. אני מקווה שבכל זאת בעתיד יחדשו אותם בדומה לבלית' הידועות.

Pepper Persons from Pinkie Cooper
 חברה/יצרן: The Bridge Direct
שנה: 2013
מחיר: 182 כולל משלוח מאמזון

                    בונוס:
פפר עם הדוד שלה פבלוב^^תגובה 1: