יום שבת, 21 בנובמבר 2015

NYCC 2015 - רשמים וביקורות


 NYCC 2015 - רשמים וביקורות

מלבד סאן דיאגו קומיק קון, ניו יורק קומיק קון הוא כנס חנונים אמריקאי נוסף שבו מוצגים צעצועים שנערך לפני חודש בערך. תמיד חשבתי שמדובר בכנס קטן, אך השנה ראיתי תצוגות רבות של צעצועים למרבה ההפתעה. ייתכן והכנס היה כך תמיד ולא ידעתי, מאחר ורק בשנה האחרונה התחלתי לקרוא בעודאתר חדשות נוסף של צעצועים.  בכל זאת, הכנס הזה אינו חשוב כמו סאן דיאגו קומיק קון וכנסים אחרים, לכן אתייחס אליו בקצרה ואדון בדברים שמצאתי לנכון.

DC Super Hero Girls

לפני כשנה בערך, כמדומני חברת מאטל (Mattel) הודיעה על כך שהיא מתכוונת להוציא קו צעצועים לילדות המבוסס על הדמויות הנשיות מהקומיקסים של די.סי.. כשראיתי לראשונה את הציורים של הדמויות חשבתי שיכול להיות לזה פוטניציאל אדיר, על אף שהסגנון של הציורים לא היה משהו. הייתם מצפים ממני להיות הראשונה שתתמוך בובות אופנה של גיבורות/נבלות על, אבל כמו תמיד מטאל מפשלים בכל מה שקשור לדי.סי. -_-.  הנה הסיבות למה הקו הזה גרוע מאוד בעיני (ראיתי שלא מעט אנשים דווקא אוהבים אותו>_>) ; כמעט כל הבובות חסרות הבעת פנים ובמקרה הטוב בעלות הבעת פנים חמודה, זה גרוע. הן אמורות להיות גיבורות על, אלוהים אדירים! היה צריך להיות להן הבעת פנים כאילו הן עומדות לכסח למישהו את הצורה או לפחות להיראות קשוחות במקום להיראות כאילו הן עומדות לקרוא לכל חיות היער או לעכברושים כמו סינדרלה. הראש שלהן גדול מדי ביחס לגוף, אפילו אם מדובר במראה קרטוני. היחס בין הכתפיים לראש שלהן דומה יותר לשל ילדה בת ארבע מאשר נערה. ניחא אם שאר הגוף היה בעל מראה של דמות צ'יבי. דבר נוסף, הגוף שלהן לא מספיק שרירי. שוב הרעיון שהן אמורות להיות גיבורות על-_-. עצם העובדה שהן לא נראות דקיקות כמו רוב בובות האופנה, לא בהכרח אומר שהן שריריות, יתר על כן הגוף שלהן נראה כמעט זהה לחלוטין ל-Ever After High (קו אחר של בובות אופנה בבעלות מאטל) מה שמעיד על עצלנות משהו. לבסוף, מאטל הכי פישלו עם אחת הדמויות האהובות עליי ביותר, הארלי קווין*-*! מאטל החליפו את החיוך הזדוני/משוגע של הארלי קווין בחיוך הקריפי וחסר החיים של ברבי;_; , כמו כן הם צבעו לה את הרגליים במקום לתפור לה גרביונים. היא בובת אופנה, לכל הרוחות! מלבד בובות האופנה הכושלות, מטאל יוציאו גם דמויות פעולה במיוחד עבור הקו. הדמויות נראות הרבה יותר טוב מהבובות עצמן ולמרבה הפלא מטאל "גילו" שאפשר לעשות חיבורים אסתטיים לדמויות פעולה *ייאי*, אם כי הייתי מעדיפה חיבורים כפולים>_>. לדמויות הפעולה הקטנות יש פרופורציות תקינות, ייתכן ואני אשיג אחת אם תהיה מישהי שתמצא חן בעיני ויתברר כי הן בגודל 15 ס"מ לכל היותר. ביום שבו מטאל יאבדו את הרישיון שלהם לדי.סי. אני מבטיחה לכם שהבלוג הזה ישמח לאיד ויחגוג, אפילו אם מדובר במעבר לחברה גרועה יותר.  מטאל עושים לדי.סי. מה שגו'אל שומקר עשה לבאטמן , תעשו לעצמכם טובה ואל תראו את הסרט הנוראי הזה, תסתפקו בפארודיות.
Batman Animatedבמעבר לא חד בכלל מצעצועים גרועים של די.סי. לצעצועים גרועים נוספים של די.סי. :/ . כבר כתבתי על הקו הזה בפוסט על סאן דיאגו קומיק קון. למיטב זכרוני, אין בתצוגה דמויות פעולה חדשות שיצאו מאז SDCC. בהתחלה דווקא חיבבתי את הקו אבל ככל שראיתי יותר ויותר ביקורות על הצעצועים שלו הבנתי שהוא גרוע בעליל. החיסרון העיקרי של הקו הוא החיבור המכוער הזה בין הירכיים לאגן,  במקום שיהיה לצעצועים חיבור כדורי קלאסי שהוא הרבה יותר טוב מבחינה אסתטית ופונקציונלית, "הגאונים" שם החליטו שיש להם רעיון לחיבור "טוב יותר"-_-.  אפשר לראות ולהרגיש בסרטוני ביקורות איך אנשים מכריחים את עצמם לאהוב את הצעצועים האלה כי הם מבוססים על סדרה קלאסית אהובה. בתור מי שגם חולה על הסדרה הזאת, אני חייבת להודות שהצעצועים האלה פשוט גרועים וברור לי מאליו שאם הם לא היו מבוססים על באטמן המצויר הייתי מתעלמת מהם לחלוטין ואני מניחה שגם אנשים אחרים היו עושים זאת. איני מקבלת את הטיעון שאלה הדמויות הפעולה הכי טובות שיכלנו לקבל עבור הסדרה, צעצועים צריכים להישפט כשלעצמם ולא על פי הסדרה/סרט וכו' שהם מבוססים עליו. לכן, אין יותר סיכוי שאקנה דמות פעולה מהקו, ביי ביי הארלי קווין;_; . באופן כללי כחובבת די.סי. אני מאוד מתוסכלת מהמבחר של דמויות פעולה במיוחד ביחס למארוול. כלומר, אם אתם רוצים להשיג דמות עם ארטיקולציה ופיסול מעולה אתם צריכים להוציא לפחות איזה 40$-70$  ומעלה כאשר דמויות פעולה של מארוול מהסברו נמכרות בפחות מ-20$. תהנו לכם מתור הזהב שלכם, חובבי מארוולP:.

Marvel Legends 3.75 Inchכפי שציינתי לעיל' למארוול יש אחלה דמויות פעולה במחירים סבירים. תראו מאטל הצעצוע זה קטן פי 2 בערך ממה שאתה עושים בד"כ ועדיין יש לו מפרקים כפולים! ב- NYCC הסברו (Hasbro) הודיעו שהם הולכים להחזיר את הקו בגודל הקטן יותר של מארוול, בערך כ-9.50 ס"מ כמו כוח המחץ. אמנם איירון מן אינו דמות חביבה (במיוחד בסרטים של הנוקמים><, כזה דוש), אך אני אוהבת את העיצוב הזה, קצת מזכיר לי את הרובוט מהסרט "ענק הברזל" (Iron Giant, סרט מעולה ממליצה לכם לצפות בו). יהיה נחמד להשיג אותו כשייצא, אם לא אז זה בסדר, הוא לא נמצא בראש הרשימה שלי.

Transformers: Robots In DisguiseרובוטריקיםD:! אחד מקווי הצעצועים הכי מגניבים אי פעם. למרות שהסדרה החדשה של הרובוטריקים מעוצבת פחות טוב מהסדרות האחרונות (Transformers Animated ,Transformers Prime) יש כמה עיצובים מגניבים. הרובוטריק הראשון הוא דריפט (Drift), כבר דיברתי עליו בפוסט של SDCC. הפעם הוציאו לו גרסה בצבע אחר, הסוואה ארקטית. אני מעדיפה את הצביעה הזאת יותר מהמקורית, יכול להיות שאשיג אותו אם כי הצבעים שלו דומים למדי לבלור (Blurr) שלי מהסדרה המצוירת של הרובוטריקים (Transformers Animated). הרובוטריק השני, ליתר דיוק השקרניק הוא קווילפייר (Quillfire),  הוא נראה יותר כמו צעצוע של Beast Saga/Battle Beast  מאשר שקרניק. וואו, הוא כזה מגניב, תסתכלו על הראש שלו הוא נראה כמו כלאיים של לוויתן קטלן עם וליסרפטור! בהחלט מוסיפה לרשימה שלי. השקרניק השלישי/השני הוא פרקצ'ור (Fracture) , אני אוהבת את העיצוב, מצב ה"מכונית" (אופנוע) והצביעה שלו וככל הנראה מתכננת לקנות אותו לבטח כשייצא^^. אני מעדיפה את פרקצ'ור על פני קוויל פייר למרות המגניבותP:.
S.H. Figuarts

S.H. Figuarts הינו קו דמויות הפעולה לאספנים מבוגרים מאת בנדאי (Bandai), הקו מבוסס בעיקר על דמויות מסדרות מצוירות, סרטים וכו'. דמות הפעולה הראשונה שלעיל' הינה בירוס (Beerus) מסרט של דרגון בול זי. יש לו עיצוב מגניב ומעניין כצעצוע  ללא קשר לסרט שהוא מבוסס עליו. עליי לציין שאיני סובלת את דרגון בול אם כי יש שם עיצובים שאני מאוד אוהבת.  הדבר היחיד שמפריע לי בבירוס  הוא שה"שכמייה" שלו היא חלק מהכתפיים ולא מהווה חלק פלסטיק נפרד. זה נראה מכוער ומוזר, כנראה שהייתי קונה אותו אלמלא זאת. הדבר השני  שהיה מעניין בתצוגה; באנדאי קיבלו רישיון לצבי הנינג'ה מהסדרה המקורית, הצבים יותר דומים ללוגו של הסדרה מאשר הדמויות בסדרה עצמה, בנוסף לכך כבר יש מספיק צעצועים של צבים (חברת Mondo וחברת ThreeZero קיבלו רישיונות) כך שזה יצא מכל החורים. מה שכן מעניין ברישיון של באנדאי, יש להם פוטניציאל לעשות את שרדר וקראנגD:! הם יכולים להרים את הכפפה לאחר שפליימטס המרושעים בגדו באספנים והחליטו לא לייצר את שרדר וקראנג  בגירסת האספנים שכל כך ייחלנו להם. בנדאי יוכלו גם ליצור גרסאות מדויקות יותר של ביבופ ורוקסטדי^^. אז זה מאוד משמח אותי על אף שהעדפתי את האב-טיפוסים של פליימייטס וככל הנראה הם היו וודאי זולים יותר משל באנדאי:/.
Mega Bloks - TMNTרגע, לא אמרת לפני כן שנמאס לך מצעצועים של צבים?! ובכן קוראים יקרים, אכן אמרתי זאת, אבל! מדובר פה בדמויות צבים קטנות במחירים שווים לכל נפש ולא צעצועי אספנים יקרים/ ווראיציות שונות של הצבים מהסדרה הנוכחית. מבחינתי התצוגה הזאת הייתה גולת הכותרת של הכנס, מגה בלוקס ממשיכים להפתיע אותי לטובה. מגה בלוקס קיבלו רישיון לסדרה המקורית של צבי הנינג'ה (יאייD:), הסדרה הנוכחית כולל הגרסה המיועדת לילדים קטנים יותר, Half Shell Heroes. דרך אגב גם ללגו היה רישיון לצבי הנינג'ה החדשים (הם קיבלו אותו מהרגע שהסדרה החדשה יצאה, נראה לי שהם הפסיקו את הקו) והוא הרבה פחות מוצלח משל מגה בלוקס מהסיבה הזו; לגו משתמשים בגוף בסיס שלהם במקום לעצב גופים בהתאם לדמויות, לכן אני מוצאת את מגה בלוקס הרבה יותר מוצלחים בכל מה שקשור לצעצועים המבוססים לסרטים/סדרות, בעוד שלגו יותר יצירתיים בכל הקשור לדברים מקוריים. הדמויות של הצבים מהסדרה המקורית מעוצבים היטב ודומים למדי. אם תשימו לב, תראו כמה ארטיקולציה יש לדמויות הקטנות האלו! 13 נק' חיבור לצעצוע בסביבות 5-6 ס"מ*-*! מגה בלוקס גם יוציאו את ביבופ ורוקסטדי *בוכה מאושר*, אני מקווה שהם יימכרו בפלייסטים קטנים/כדמויות נפרדות ולא בשקיות הפתעה  או בפלייסטים גדולים, זה יהיה מרושע בעליל0_0. אם ייצא פלייסט של הטכנדרום עם קרנג ושרדר הארנק שלי אבוד, אני אכן מקווה שייצא אבל במחיר סביר ובזמן נוח, כלומר לא יחד עם צעצועים אחרים שאני חומדת. גם הדמויות של צבי הנינג'ה מהסדרה החדשה נראים מעולה, עד כדי כך שהם גורמים לסגנון החדש לא להיראות מכוער (יש לי את הצבים הראשונים שלא נראים כמו העתק מדויק של התלת מימד המכוער-_-), יותר מכך שאר הדמויות צבועות יותר טוב ועם יותר ארטיקולציה משל פליימייטס הקמצנים. לדמויות האלה יש פחות יכולת תזוזה מאלה של הסדרה המקורית, מאחר וזה קו שמיועד לילדים. הייתי רוצה להשיג רק את הטיגריס כנראה, ייתכן ואם יהיו פלייסטים מגניבים אקנה מהקו הזה עוד. לבסוף אחרון חביב הוא הקו של half shell heroes, סטים של בנייה לילדים הקטנים בני 5 ומעלה. זה בהחלט קו חמוד ומעניין, אם כי לא נראה לי שאקנה סטים שלו. הערה נוספת למי שאוהב את מסע בין כוכבים- מגה בלוקס יוציאו סטים של הסדרה.לסיכום הכנס היה נחמד, מבחינת כמות הצעצועים שעניינו אותי הכנס הזכיר לי את ה- Wonder Fastival. איני יודעת אם אכתוב על הכנסים הבאים של הניו יורק קומיק קון, אך אם יהיו תצוגות כמו אלה, אז כנראה שכן. הכנס הבא שאני מתכננת לכתוב עליו ומחכה לו בקוצר רוח הוא ה-Toy Fair. עד אז אני אמשיך לכתוב עוד ביקורות על צעצועיי, שיהיה שבוע טוב ונפלא לכולכם^^.


נ.ב. התמונות לא שייכות לי, הן נלקחו מהאתרים הבאים: Toyark ו- (Stitch Kingdom (tumblr

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה