יום שני, 26 באוקטובר 2015

חנויות צעצועים בישראל
במהלך חופשת סוכות שהיתי זמן מה בירושלים וכמובן החלטתי שבאותה הזדמנות אלך לבקר באחת מחנויות הצעצועים בעיר, כצפוי התצוגה לא הייתה מרשימה במיוחד. מי שקורא זה זמן מה בבלוג שלי שם לב שרוב הצעצועים שלי מאמזון ולא מחנויות בארץ. רוב חנויות הצעצועים בארץ כיום גרועות. אני זוכרת כשהייתי קטנה יותר חנויות צעצועים היו הרבה יותר טובות ולא מדובר בתחושת נוסטלגיה מפוקפקת גרידא. ראשית בעוד שכל חנות ואפילו המכולת שליד השכונה מסודרות  כראוי, חנויות הצעצועים מבולגנות למדי. פעם אחרונה שביקרתי בטויסאראס באזור מגורי היייתה אנדרלמוסיה מוחלטת באחד המדפים, כמו כן במקרים רבים (כולל חנויות צעצועים אחרות) המדפים עמוסים לעייפה, עד כדי כך שבקלות ניתן להפיל צעצוע ע"י תזוזה קלה. גם יש מקרים שפשוט מניחים ערימה של צעצועים אחד על גבי השני, כך שלא ניתן להוציא בקלות צעצוע מסוים או כמו במקרה שלי לבדוק את הגרסה הכי מושלמת/צעצועים אחרים שמתחבאים. אני מרגישה שהסיבה לכך היא זלזול מוחלט בלקוחות העיקריים של חנויות אלה, ילדים. וזה מאוד מצער ומגעיל בעיני היחס הזה, כביכול ילדים הם אידיוטים גמורים. ה-סיבה העיקרית מבחינתי לכך שהחנויות בארץ גרועות היא המבחר. המבחר של הצעצועים האיכותיים מאוד עלוב (לגו, פליימוביל,  צבי הנינג'ה ובראץ), לאחרונה מייבאים הרבה חיקויים ואפילו לא המגניבים מביניהם (Mystixx dolls). ניחא המחיר ,אבל המבחר! פשוט משעמם ומאכזב להסתובב בחנויות צעצועים! כשאני הייתי קטנה, אפילו בת 12-13 אני זוכרת שחנויות היו הרבה יותר מסודרות, הביאו מדפים על גבי מדפים של רובוטריקים וברבי, היה מבחר מצומצם של חיקויים זולים. היו יותר מקומות שמכרו צעצועים למשל במשביר לצרכן הייתה פעם פינה של צעוצועים (רחמיי על כל הילדים בימינו שנאלצים ללכת לשם עם אימא שלהם), ואפילו חנויות פרטיות שמכרו צעצועים טובים. אני זוכרת באופן ספציפי חנות צעצועים בקניון שמאוד אהבתי ולצערי הרב נסגרה ובמקומה נפתחה עוד חנות אופנה -_-, כן כי חסרים חנויות הלבשה בארץ והן לא מוכרות את אותם בגדים>_>..... וכעת לחנות שבה ביקרתי, הפיראט האדום בקניון הדר בתלפיות.

הנה התמונות מהחנות שצילמתי ומתחתם הערות


כמו תמיד המבחר של לגו מאוד מרשים. ללגו כמו תמיד יש דברים מגניבים, אך הם אף פעם לא היו הצעצוע החביב עליי. דרך אגב הרבה יותר משתלם לקנות כמה סטים במשלוח אחד מאמזון מאשר לקנות בארץ, שהרי לגו נמכר פה במחירים מופקעים בעליל.


המבחר של פליימוביל טוב לא פחות משל לגו. למען האמת, יש לי הרבה יותר צעצועים שלהם מאשר של לגו (יש לי מעט מאוד צעצועי לגו בבעלותי). אני מסתפקת בפליימוביל שיש  לי כרגע ואיני מרגישה להוסיף עוד לאוסף.צבי הנינג'ה, כמו הרובוטריקים מייצרים מדי כמה זמן סדרות חדשות כדי לייצר אלפי צעצועים ולהרוויח בוכטות של כסףD:. זו הייתה הפינה שהכי נהניתי להסתuבב בה בחנות, היא הייתה מלאה באינספור צעצועים שונים ומשונים של הצבים וקצת של אויביהם.  חיפשתי את המאוסרים (Mousers), אך לא מצאתי:(. כבר יש לי חבילה אחת שלהם, אבל רציתי אחת נוספת בשביל לבנות צבא (Army building), הייתי צריכה לקנות שתי חבילות כשנתקלתי בהם-_-.  גם ראיתי מלא דברים של half sheel heroes, קו שמיועד לילדים בני 3 ומעלה, אני מרגישה שהדמויות שלו עשויות טוב/מושקעות יותר משל הקו הרגיל, בעיקר כי הוא הרבה יותר צבעוני ורוב הדמויות של הקו הרגיל גם ככה לא מזיזות הרבה חוץ מהצבים:/. בכל אופן, גם ראיתי שהביאו את רכבי "מוטציה" (Mutations) שלהם עם דמויות, כלומר רכבים שהופכים לסוג נוסף של רכב.  עליי לציין שהיו פתקי נייר שמחוברים לרכבים, ולמעשה חנויות צעצועים אמורות להוריד אותם (זה כתוב שם), על מנת שיתאפשר לבחון את הגימיק בחנות, אבל מאחר ומדובר בחנות צעצועים ישראלית-_-, הם נשארו במקומם. לכן לקחתי על עצמי את התפקיד להסיר אותם בעצמיP:, כך שאוכל לנסות בעצמי את הגימיק. הרכב הכי המגניב היה מכונית מכבי האש של רפאל שהפכה לטנק! מה יותר מגניב מזה?! חשבתי אולי לקנות אחת, אך היא הייתה די יקרה ובנוסף לכך היו רק שני דגמים גרועים; אחד לא פעל כראוי ולשני היה פגמים בצביעה. הופתעתי גם לראות שכבר הביאו לארץ את הפלייסט הקריפי שנוצר מגופו של לאורנדו. לאף אחד לא אכפת מלאונרדו (מנהיג הצבים חסר הכריזמה/אופי, סליחה) כך שזה מפחית רבות מהזוועה, ובנוסף לכך זה פלייסט מגניב וכיפי מלבד העובדה שהוא מורכב ממרק צבים. כצפוי, הוא עלה די יקר, אז בינתיים אני מסתפקת בפלייסט המקורי של מאורת הביוב הסודית של הצביםD: שבבעלותי, באנגלית זה נשמע פחות מגוחך.
 שאר המבחר של דמויות פעולה, היה מעפאן, כמובן. לפחות, היה אחד מכל דבר. לא ראיתי שום דבר מעניין מלבד פלאש מ- total heroes, שהינו קו דמויות פעולה לאספנים עם מפרקים בודדים><! זה הייתה הפתעה גמורה, יתר על כן המחיר שלו היה לא רע, 65 ש"ח. אני  הייתי אוהבת את הקו הזה אם היה יותר קטן, בגודל של 15 ס"מ ומטה במקום 20 ומשהו ס"מ. לא אכפת לי כמה פעמים אחזור על כך, אני מקווה שמטאל ייאבדו את הרישיון לדמויות מדי.סי.. זה מזכיר שלפני שנתיים בערך היייתה תקופה קצרה שהביאו מארוול לג'נדס לארץ ובמחירים לא רעים, אך כמובן הביאו רק כאלה שלא אהבתי-_-. גם מכרו דמויות פעולה, סליחה גושי פלסטיק בגודל 30 ס"מ שהזיזו בקושי את הרגליים, הידיים והראש בתנוחה סיבובית פשוטה. אני מתעבת את הטרנד הזה ומקווה שהוא ייפסק בקרוב. הדבר הכי מעציב בתצוגה הזאת  הייתה השורה בודדת של רובטריקים (לא כולל את הגוש פלסטיק שהופך לכלום)! בא לי לבכות;_;....אילו ערוצי ילדים  בארץ היו משדרים כראוי את סדרות המסחרה של הרובוטריקים כבעבר:(.

המגניטקס הישן והטוב של מגה בלוקס! זה כנראה היה הדבר הכי משמח מבין הדברים הבודדים ששימחו אותי בחנות. למגה בלוקס היה קו של דמויות פעולה וגם מעין צעצועי בנייה שמבוססים על מגנטים, לצערי הרב, הוא בוטל. יש לי שתי דמויות מגנטיות, אחת נתנה לאחי לשמור עליה מפני שהוא מחבב אותה יותר ממני. היו ככל הנראה  רק ארבעה דמויות, רציתי לחפש אם יש דמויות נוספות שמסתתרות, אבל הצעצועים האלה סודרו כמו ערמת  פחיות שימורים על מדף גבוה>< . לא היה לי כוח לבלגן ולסדר את זה מחדש, אני בד"כ מחפשת דברים ביסודיות, בין אם זה תלוי או מסודר בשורות על מדפים, זה היה מעבר לכוחותי. מלבד הצעוצעים האלה לא ראיתי שום צעצוע נוסף של מגה בלוקס, לא היה אפילו סט אחד של היילו או קול אוף דיוטי:(.אם המבחר של דמויות הפעולה היה פאטתי, אז המבחר של בובות האופנה היה פאתטי כמו ניסיונותיו הנצחיים של ווילי קיוטי לתפוס את רואד ראנר. בקושי ראיתי סט אחד של מונסטר היי ואבר אפטר היי, אני לא מבינה למה לא מייבאים אותם כראוי לארץ , הרי הם מצליחים מאוד בארה"ב. זה לא שמייבאים פה צעצועים על פי היותם מעניינים ואיכותיים-_-. גם  היו שאריות ישנות של bratzillaz, ובראץ, בובות אופנה של תותית החדשה (אין על הוינטג'),  טינקרבל וחברותיה?! (דווקא הן מעולות, אך לא קולעות לטעמי) וחיקויי ברבי גרועים בשפע, בכלל רוב החנות הייתה חיקויים.


כל המקום שהיה אמור לשמש בובות אופנה  טובות, נתפס ע"י הפרחחיות, הבראץ-_-. כבר התוודיתי בביקורת על לוטי, שיש לי בובות בראץ, או הבושה, הבושה (נשארה רק אחת שאני מחבבת!). אז כמה הערות על בראץ החדשות ונתחיל בחיוביות. אני מעריכה ששינו את הגוף והפרופציות שלהם בהתאם לסגנון הציור המקורי שלהם, הם נראות יותר קרטוני/מצוירות, רק חבל שלא שימרו את סגנון הציור ( הציורים החדשים מזעזעים). הם הוסיפו לאחת הדמויות, קלואי הבלונדינית/עם השיער הורוד, נמשים ריאלסטיים יחסית - זה מוסיף נופך חמוד לבובה.  באופן כללי הן נראות יותר תמימות ומתוקות בהשוואה למראה המקורי שלהן. הבובות נהיו גדולות ועליי לומר אפילו ענקיות, אך אין שיפור משמעותי בארטיקולציה (רגליים וברכיים  עם חיבור כדורי) הייתי מצפה שבגודל הזה יהיה להן נק' חיבור גם במרפק ובפרק כף היד. עדיין יש להן כפות רגליים מתפרקות! הן כבר מספיק עצומות בשביל שיהיה אפשר לשים מעליהן את נעליים המוזרות של הבראץ בנפרד. זה היה הרבה יותר נחמד אם היה להן כפות רגליים עם אצבעות, בייחוד כשיש להן פרופציות קרטוניות במקום להשאיר אותן קטועות רגליים. האיפור שלהן קצת יותר מדי נקי, אני חושבת שהיה אפשר היה להגדיל ולהדגיש את הצלליות מעל העיניים. הן איבדו את חוש האופנה שלהם (חולצת בטן מג'ינס עם חצאית קפלים ורודה ומגפי בוקרים עם חור בבוהן, יש לכם את זה ביותר מכוער?)P:, אבל אני חושבת שהאשמה היא יותר באופנה של ימינו. ויותר מכל  איכות האביזרים ירדה ואין תיקי בד;_;.  הבובה עם השיער הורוד הכי מצאה חן בעיני , אולי הייתי לוקחת אותה אלמלא נעלי המלאכים הורודות0_0.  הסיכוי שאקנה בראץ נוספת שואף לאפס, אולי אם הם יחילו חלק מההערות לשיפור שהצעתי או יוציאו בובה מושלמת מבחינת בגדים, אביזרים וכו' אשיג אחת לכל היותר.

דבר נוסף, ראיתי שקיות הפתעה (blind bags), הן היו מאחורי הדלפק של הקופה ובלתי נגישים. צריך לבקש מהקופאית כדי לקבל אחת. זה מרגיז ביותר, אין אופציה למשש או לבדוק את הקודים (כן, שקיות הפתעה הם שקר0_0, גיליתי זאת לא מזמן) בעקבות זאת מאבדים מהר מאוד את העניין בשקיות. איני מבינה למה לא הניחו אותם פשוט על הדלפק ליד הקופה,  הקופאית צריכה להיות אחראית מספיק לשים לב אם משהו נגנב מלבד זאת ראיתי מלא דברים אחרים על הדלפק ומסביבו.


לסיכום, חנויות צעצועים בארץ מבאסות בעליל. עד כמה שאני מעדיפה להסתובב בחנות ולבחור בדקדנות גרסה מושלמת נטולת רבב מבלי לחכות למשלוח, נראה שאצטרך להמשיך להשיג את רוב צעצועי, אם לא כולם מחו"ל. אולי בעתיד משהו ישתפר או שישימו לב להערותי, אני מקווה לכך בעיקר בשביל הדור הנוכחי והעתידי של ילדי ישראל שיוכלו ליהנות מחנויות צעצועים כיפיות עם מגוון עצום ונפלא של צעצועים:).


2 comments:

  1. תגידי איפה ניתן להשייג את הבראציות ועוד משהו יש חנויות שמחזיקות את הבראציות החדשות היפות יותר למשל יש אחת של שלג יפה או אחת אם פיגמה אני יודעת כי לחברה שלי יש והיא קנתה מהארץ אבל היא לא יודעת מאיזה חנות אשמח אם תוכלי להגיד לי איפה ניתן להשיג אותן

    השבמחק
  2. תגידי איפה ניתן להשייג את הבראציות ועוד משהו יש חנויות שמחזיקות את הבראציות החדשות היפות יותר למשל יש אחת של שלג יפה או אחת אם פיגמה אני יודעת כי לחברה שלי יש והיא קנתה מהארץ אבל היא לא יודעת מאיזה חנות אשמח אם תוכלי להגיד לי איפה ניתן להשיג אותן

    השבמחק