יום חמישי, 15 באוקטובר 2015

ביקורות נוסטלגיהביקורות נוסטלגיה


עוד פינה נוספת בבלוג שלי. בפינה זו אבקר צעצועים מהילדות שלי ושל אחי (טכנית הם גם מהילדות שליP:) ואשווה את האיכויות שלהם לאלה של ימינו. בביקורות אלה, אין קופסאות:(.
ביקורת על סט דמויות פעולה...ממלחמת הכוכבים:/

כשהייתי ילדה קטנה ותמימה לא ידעתי דבר על מלחמת הכוכבים האיומה מלבד העובדה שיש שם דמות שנקראת ביב פוֹרטוּנָה*מגחכת*, זה עדיין מצחיק^^. בערך בהיותי בת 5-6  בחרתי את הדמות הפעולה הראשונה שלי שהינה בת, למיטב זכרוני. לא הייתי מודעת במיוחד להיותה קשורה למלחמת הכוכבים/לא היה לי אכפת. הדמות שקיבלתי נקראת פאדמה אדמיליה (Padme Amidala) והדמות הנוספת שקיבלתי איתה הייתה דרויד קרב, כמו כן משהו שנקרא לוח מידע(datapad). ביררתי את האינפורמציה הזאת למענכם קוראים יקרים, לא היה לי קצה של מושג על כך עד היום.
בוא נתחיל בדמות פאדמה, לא נתתי לה שם כשהייתי ילדה קטנה שזה די מוזר. טוב אני אקרא לה ביאטריס מעתה והלאה העיקר לא להשתמש בשם המגוחך המקורי.אני אהבתי את הצעצוע הזה בתור ילדה קטנה וכיום אני מעריכה אותו עוד יותר. אני אוהבת את השילוב המושלם שלה בין מראה נשי לקשוח; היא נראית יפה ונשית, אך לא כמו בחורה עם שמלה קיטשית צמודה עם נעלי עקב ובאותה מידה היא נראית קשוחה, אך לא כמו איזה טום בוי שאפשר לחשוב בטעות כבן. אני חושבת שהבגדים שלה יפים ומעניינים בהשראת לבוש יפני מסורתי עם מוטיבים מערביים, שילוב של מרקמים שונים. לבוש הולם, צנוע ונוח שאפשר להילחם איתו ולא איזה טייטס מינמילי. ויותר מכל אני שמחה שאין לבגדים שלה שום גוונים אדומים-ורודים (מלבד האבזם), ולשם שינוי יש שימוש בצבע כחול בתור הגוון הדומיננטי. עליי לציין עובדה מעניינת שככל הנראה עד תחילת המאה העשרים, בחברה המערבית כחול היה צבע שאפיין בנות (הוא היה מקושר למרי הבתולה), ואילו אדום אפיין בנים כפי שניתן לראות בציורי פרוטרטים של המלוכה והאצולה מימי הביינים. לביאטריס יש עמידה יציבה יחסית, אם כי הייתי מעדיפה ששתי כפות הרגליים שלה יהיו שטוחות במקום שאחת תהיה עם עקב מופנה כלפי מעלה. חבל שלא הוציאו גרסא שלה ושל אסאג' ונטרס(Asajj Ventress) בסדרה השחורה של הסברו (סדרה של דמויות פעולה ממלחמת הכוכבים בגודל 6 אינץ', 15.35 ס"מ  בעלת כמות נכבדת של ארטיקולציה), אבל מצד שני הבנות בסדרה מזכירות את הצעצועים המקוריים של הרובוטריקיות, הן נראות גבריות וגרועות:/.
תקריב של הפנים

הפנים שלה התלכלו במהלך השנים, כמו כן ירד לה קצת צבע מהגבות, אבל היא לוחמת, אז זה זה קול^^.  הפיסול והצביעה של הפנים מעולה לגודל כה קטן, אפילו ביחס לצעצועים של ימינו ואחד הטובים ביותר שראיתי, לדעתי.  אפילו יש לה סומק בלחיים*-*! הוא אמנם מוגזם במקצת, אבל הוא מוצא חן בעיני מאוד וייחודי, יתר על כן, אף לבובות אופנה גדולות אין תמיד סומק:/ .אני עדיין חושבת שהיא יפהפייה (בניגוד ללילה, הנסיכה הכי כונפה בהיסטוריה, סליחה) כפי חשבתי בהיותי ילדה.

תקריב של השיערלביאטריס יש את שיער/תסרוקת הפלסטיק היפה ביותר שראיתי מעודי. הייתי מתלהבת לחלוטין, אם הייתה לי בובת אופנה עם תסרוקת כזאת. דרך אגב, גיליתי שהסברו אכן ניסו לעשות קו של בובות אופנה למלחמת הכוכבים, כולל הדמות הנוכחית שברשותי, אך לא הלך להם. די בצדק, הן היו ממש מכוערות ועוצבו בטעם רע מלבד התלבושות והתסרוקות. זה יהיה אדיר, אם הם ינסו לעשות זאת מחדש, למרות שאין סיכוי:(.הידיים של ביאטריס אינם חלק נפרד מהחולצה, כלומר הן צבועות ובמהלך השנים ירד להן הצבע, במיוחד היד שאוחזת במכשיר. היא הפכה כמעט כחולה לגמרי מבפנים. זה בהחלט היה נחמד אם הן היו נפרדות, אבל מאחר והגודל שלהן כה קטן, זה כנראה  היה מסובך עד בלתי אפשרי.


וכעת לארטיקולציה


יכולת התזוזה שלה מינמלית וסבירה לגודלה, 6 נקודות של חיבורים; חיבור סיבובי ברגליים, בזרועות, במותן ובצוואר. החיבור של צוואור לא עובד, והוא מוגבל גם בגלל השיער, בקושי ניתן להזיז בהפרש של מילימטר. זה לא כזה משמעותי מאחר והמותן שלה מסתובבת מעולה, 360 מעלות, לכן אני חושבת שהיה ניתן לוותר על החיבור בצוואר כך שלא היה לה את החיתוך המכוער שם. הזרועות מסתובבות  בחופשיות, 360 מעלות, בניגוד לכך הרגליים מוגבלות בגלל הטוניקה. חבל שהפלסטיק ממנו עשוי החלק התחתון של הטוניקה לא רך יותר, כך היה יכולת התזוזה הייתה גדלה, בנוסף לכך שמתי לב לאחר צילום תמונה זה כי הטוניקה נחתכה קמעה, איני יודעת אם זה מזמן או שמתחתי יותר מדי את הגבולות  במהלך הצילום0_0. זה קצת העציב אותי, לפחות מדובר בנזק מזערי.
באמת חשבתם שאני אכתוב ביקורת שלמה על צעצועים ממלחמת החווילים מבלי להשתמש בסוכן ח'?! טעיתם ובגדול! הסוכן ח' כי מישהו צריך לאזן את האיזכורים למלחמת, היי יש להם דמות בשם ביב פורטונהXD.האביזרים שקיבלתי איתה


טכנית הדרויד קרב, הוא דמות פעולה בפני עצמה, אבל אני מחשיבה אותו כאביזר בשל היותו טפל בעיני ואילו ביאטריס היא העיקר. קוראים יקרים, אם שמתם לב, אכן יש בלו טק מתחת לרגליו של הדרויד, אלוהים אדירים כמה פעמים הוא נפל, אפילו עם הבלו טק! ניסיתי לצלם אותו כמה פעמים בתמונת השוואה, ופשוט התייאשתי.
לוח המידע, או כפי שאני מעדיפה לקרוא לו, שלט. יש סיפור קצר מאחורי זה.  אני זוכרת שלא הבנתי מה החפץ הזה ואז אחי החליט על דעת עצמו שזה שלט שבעזרתו שולטים ברובוט, ועד היום אני מקבלת את ההסבר זה.
תודו שזה יותר מגניב מלוח מידע-_-. אמנם, בתמונה יש תמונות של שני רכבים, בניגוד לתיאוריית השלט, אבל היא גם ככה מחזיקה אותו מאונך כך שהתמונה לא ברורה.

ביאטריס אוחזת בשלט
דרויד הקרב

העיצוב של דרויד הקרב נראה מגניב, אם כי כמו רוב הדברים ממלחמת הכוכבים טחנו אותו עד דק-_-. אין לו שום צביעה מלבד הרובה שמחובר לחלוטין ליד שלו מפני שהוא חלק מהדמות עצמה:/, זה מבאס בעליל שהנשק לא נפרד ואי אפשר לתת לביאטריס להשתמש בו. למעשה, עדיף היה לביאטריס להשתמש בנשק מאשר הרובוט הכושל הזה שנופל כל שניה-_-. התנוחה הסטטית של הרגליים שלו  אחת המוזרות והגרועות ביותר שנתקלתי בהן, שני הברכיים שלו מכופפות ואם לא די בכך, אחת מהרגליים שלו עומדות על קצה הכף רגל, אהה...>_>. דבר נוסף ששמתי לב רק לאחרונה, כף הרגל השטוחה עבה יותר ממה שהיא צריכה להיות. אני מניחה שזה היה אמור לעזור ליציבה הכושלת שלו, אך נראה לי שזה דווקא תורם לכישלון. נדמה שאני מחבבת אותו אפילו פחות משהייתי ילדה.ארטיקולציהיש לו מספר חיבורים זהה לשל ביאטריס, אך חלק מהחיבורים עצמם שונים. יש לו חיבורים סיבוביים בזרועות וברגליים, הזרועות מסתובבות 360 מעלות, הרגליים מגיעות  לגב/לכתף. החיבור של הרגליים קצת התרופף עם הזמן, סיבה נוספת ליציבות האיומה( פעם הוא יכל לעמוד, לא הכי טוב.).  הצוואר שלו יכול לרדת ולהגיע למצב ישר (ולא כלפי מעלה), לפעמים כשמזיזים את הצוואר, הזרוע עם הרובה זזה בתיאום. הראש מסתובב סיבוב מלא ויכול טיפה לרדת ולהתנדנד מצד לצד ,  הוא נמצא על חיבור כדורי וניתן להוציא ולהחזיר אותו. הארטיקולציה של הרובוט נחמדה וסבירה, אבל עדיין העמידה כושלת מאפילה על כך.
השוואת צעצועים דומיםD:!גם לאחי יש דרויד קרב, הוא קיבל את שלו לפניי ועד היום אני אוהבת שלו יותר.  ראשית, שלו מסוגל לעמוד, שנית יש לו צביעה ואינו נראה כמו גוש פלסטיק אחיד. העיניים שלו צבועות וניתן לזהות אותן ממרחק רב בניגוד לשלי שעיניו "מפוסלות", כלומר תבליט שקוע.
לדרויד הקרב של אחי, יש גם תיק שניתן להסרה ואף הוא צבוע. המראה החלוד-מיושן שהצביעה מוסיפה, בהחלט נראה מגניב.
ארטיקולציה


יש לו 10 נקודות חיבור, כלומר 4 יותר מזה שלי. יש לו מפרקים סיבוביים בכתפיים, מרפקים, רגליים וברכיים. הברכיים ובמיוחד המרפקים מתכופפים לכדי זויות של 45 מעלות בערך בעזרת מפרק יחיד! לא זכור שראיתי צצועים רבים, אם בכלל שמסוגלים לעשות זאת בעזרת מפרק יחיד. הזרועות שלו מאוד רופפות ואין לי שום זיכרון שהם היו יציבות, כנראה שהם התרופפו מהר. זה דווקא מאוד כיפי שהידיים שלו רופפות.  הצוואר שלו פונה כלפי מעלה ומטה. הראש מסותבב סיבוב מלא ופונה כלפי מעלה-מטה ולצדדים. ארטיקולוציה מעולה ביחס לגודל.תמונות השוואהD:

מימין לשמאל: רפאל מצבי הנינג'ה 2012, גארני מהזלפס, פינקי פיי, דרויד הקרב, ביאטריס, ילד פליימוביל, ילד בונה מממשפחות סילבניה, חייזר מהיילו(halo) מגה בלוקס, רובוט לגו משקית הפתעה.לסיכום, עליי להודות כי על אף שאני לא סובלת את מלחמת הכוכבים בלשון המעטה, יש להם כמה עיצובים מגניבים וכל שכן צעצועים. גם אלה מהסרט החדש>_>. למען האמת, אני חושבת שהסדרה הנוכחית של צבי הנינג'ה גרועה בעליל הן מבחינת כתיבה והן מבחינת אנימציה(תלת מימד מרובע ממשחקי וידיאו בתחילת שנות ה-90 ><), ובכל זאת יש להם כמה צעצועים טובים וחלק מהם בבעלותי. ביאטריס עברה בהצלחה את מבחן הזמן, מלאת פרטים וצבע ובקלות הייתה משתחלת לתצוגה של צעצועים כיום מבלי להיראות מיושנת, להבדיל מהדרויד שלה שהוא מעפן. האם אני ממליצה לקנות אותה? ובכן, בביקורות נוסטלגיה זה בעייתי, שהרי אלו צעצועים שאינם מיוצרים יותר ולעיתים קרובות מאוד יקרים (ועוד אלה צעצועים ממלחמת הכוכבים0_0). לעניות דעתי, עדיף לקנות יותר צעצועים מימינו אנו, מאשר לבזבז הרבה כסף על צעצוע בודד שלא שווה מבחינת חומריו/איכותו מחיר זה. אני חושבת שיותר מעניין שיש מגוון נרחב של צעצועים מאשר כמה צעצועים בודדים ו"מאוד מגניבים". לכן איני מתכוונת להמליץ על צעצועים נוסטלגיים בגדול.  אם בכל זאת מצאתם אותה במחיר שפוי לכו על זה, במקרה נתקלתי בה (לא כולל את הסט שיש לי) באמזון ב8.99$, חדשה. היא הייתה אחרונה במלאי, אולי הם יביאו עוד, וגם אם לא, תמיד יהייו צעצועים חדשים ומגניבים(: .


Padmé Amidala and Battle Droid
חברה/יצרן: Hasbro
שנה: 1999

בונוס:

 קרב הדרוידים

 ......................מוהאהאהאהא!!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה